У Добропільському районі розпочалася кампанія з пероральної вакцінації диких тварин

В період з 1 по 4 грудня  на території Добропільського району проводяться  заходи із пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин шляхом наземного розподілу принад у зв’язку з безпілотною зоною в Донецькій та Луганській областях. 

Про це повідомляє Добропільська районна рада.

Епізоотчна ситуація по сказу як в Україні так і Донецькій області залишається напруженою. Щороку від сказу гинуть тисячі тварин. Нажаль, хворіють та помирають люди. Проводиться вакцинація сприятливих свійських тварин, але небезпека приходить з дикої фауни, від тварин, яких ми не можемо ізолювати і піддати класичним щепленням.

Досвід країн Європейського Союзу переконливий – лише пероральна вакцинація гарантує створення імунного фону в диких м’ясоїдних тварин. Науковцями розроблено ефективні вакцини і опрацьовано методики вакцинації, які дають змогу охопити наявне поголів’я диких тварин та досягти бажаних результатів.

Загальна площа для пероральної імунізації дикої фауни проти сказу у Добропільському районі складає 78 796 га. В рамках плану у Добропільському районі була проведена робоча нарада за участю представників місцевої влади, представників Держпродспоживслужби, мисливського і лісового господарства та інших установ, які будуть приймати участь у проведенні кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу. Принади з вакциною будуть розкладатися на узліссях, обабіч доріг і с/г угідь. Для цього буде створено 13 бригад бригад для розкладання приманок у складі: спеціаліст ветеринарної медицини, єгер, мисливці та водій автомашини.

 

 

- Реклама -