«Ні зарплаті в тіні»: у Покровську провели інформаційний флешмоб

Ініціаторами проведення флешмобу, який відбувся сьогодні, 18 липня,  стало Покровське об’єднане управління Пенсійного фонду України. Волонтери з радістю долучились до проекту та допомагали у розповсюдженні інформаційних матеріалів щодо важливості офіційного працевлаштування.

Статтею 43 Конституції України гарантовано кожному громадянину право заробляти собі на життя працею та отримувати за це винагороду у вигляді заробітної плати, не нижчої від зазначеної законом. Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території  України для підприємств усіх форм власності і господарювання.

Проте деякі роботодавці ігнорують зазначені конституційні норми і змушують робітників працювати без оформлення трудових відносин, видають заробітну плату готівкою «в конвертах». У цьому випадку йдеться про «тіньові» заробітки, з яких не утримуються податки та не здійснюються відрахування до Пенсійного фонду.

Працівник, який отримує зарплатню «в конверті», виявляється повністю беззахисним перед роботодавцем. Усна домовленість жодним чином не фіксується юридично, роботодавець сплачує стільки, скільки вважає за потрібне і доти, поки вважає за потрібне. Працівник не має жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу.

Важливо, щоб громадяни усвідомили, що їх згода отримувати зарплату «в конвертах» позбавляє їх соціального захисту. Адже пенсію вони матимуть тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати.

- Реклама -