З початку року у Покровську та районі склали 39 адмінпротоколів відносно горе-батьків

- Реклама -

На офіційному обліку в Покровську та Покровському районі загалом перебуває 33 родини, що опинилися у складних життєвих обставинах. В них проживає 70 дітей різного віку.

Ці сім’ї постійно відвідують інспектори ювенальної превенції поліції разом із спеціалістами соціальних служб. Вони перевіряють побутові умови проживання, забезпечення дітей їжею, одягом, предметами гігієни та всім необхідним, контролюють їхній психологічний та фізичний стан, допомагають у вирішенні різних питань. Слід зауважити, що завдяки таким рейдам батьки багатьох неблагонадійних родин стають на шлях виправлення: позитивно реагують на зауваження, наводять лад в своїх оселях, більше уваги приділяють вихованню дітей, покидають свої погані звички та ведуть нормальний спосіб життя.

На жаль, виявляються і такі дорослі, які нехтують зауваженнями та рекомендаціями, ставлять свої власні інтереси головнішими за потреби власних дітей, через що втрачають їх, ламаючи дитячу психіку і навіть долю.

Так, спочатку поточного року покровськими правоохоронцями відносно горе-батьків складено 39 адміністративних протоколів за ст. 184 «Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей» Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Іноді, аби вберегти та захистити дитину, співробітники поліції і соцпрацівники  вимушені вилучати малечу від горе-батьків.

Так, у січні в Покровську правоохоронці виявили молоду матір, яку зовсім не хвилювало, що її півторарічний син мешкає в жахливих умовах. Жінка зловживала алкоголем і зовсім не цікавилась а ні здоров’ям малюка, а ні умовами, в яких йому доводиться мешкати. Небайдужі сусіди не змогли спокійно дивитися на страждання хлопчика і зателефонували в поліцію. Дитину було поміщено до місцевої лікарні.

В лютому ще з однієї покровської родини  було вилучено одразу двоє діток. Так, 3-річний хлопчик та 2-річна дівчинка жили в холодному будинку серед купи сміття, не маючи їжі, чистого одягу та іграшок. А їхні батьки, замість виховання малечі, вирішували «більш важливі справи».

«Дуже шкода, що в нашому суспільстві існують родини, батьки яких мають дітей, але забувають, що окрім того, що їх народити, потрібно ще й виховувати, забезпечувати та постійно бути поруч. Діти в будь якому віці потребують любові та уваги і те, що в них буде закладено з малку, вони перенесуть в подальшому і в свої родини. Завжди приємно бачити, коли дорослі прислухаються до наших зауважень і змінюють не тільки своє життя, а й життя власних діток на краще»,- зазначив начальник Покровського відділу поліції Юрій Гречишкін.

- Реклама -