У Покровському районі оголошено новий ландшафтний заказник місцевого значення

- Реклама -

З метою припинення процесів погіршення стану навколишнього природного середовища в Донецькій області створюються нові об’єкти природно – заповідного фонду. Так, новий ландшафтний заказник місцевого значення «Караковський» було створено в Покровському районі. Особливу цінність складають рідкісні та зникаючи види, занесені до Червоної Книги України — ковила волосиста, ковила Лессінга.

Для збереження цінних та типових природних комплексів головою Донецької облдержадміністрації, керівником обласної військово-цивільної адміністрації підписано розпорядження № 260/5-18 було створено (оголошено) ландшафтний заказник місцевого значення «Караковський», площею 41,00 га.

Оголошений ландшафтний заказник місцевого значення «Караковський» розташовано на території Новоекономічної селищної ради, Покровського району на землях державної власності, а саме землях сільськогосподарського призначення без вилучення земель.

Об’єкт являє собою невеличку ділянку по обидва берега річки. Флора об’єкту представлена різнотравним степом, лучною вологолюбною мезофітною та гідрофітною рослинністю, більш ніж 200 видами рослин. Особливу цінність складають рідкісні та зникаючи види, занесені до Червоної Книги України — ковила волосиста, ковила Лессінга та види занесені до переліку видів рослин, які не занесені до Червоної книги України, але є рідкісними або перебувають під загрозою зникнення на території області – гіацинтік блідий, белевалія сарматська. 

На території ландшафтного заказника місцевого значення «Караковський» зустрічаються види комах, які занесені до Червоної книги України.

- Реклама -