В Мирнограді святкували Міжнародний день рідної мови

21 лютого до Міжнародного дня рідної мови в школах міста Мирноград пройшли різноманітні заходи.
У ЗОШ-інтернаті відбулася літературна акварель «Поетичний всесвіт Ліни Костенко та Андрія Малишка». Шкільна бібліотека гостинно відчинила двері для тих, хто не уявляє свого життя без книги. Бібліотекар Мінаєва Світлана Панасівна представила до уваги учнів творчі портрети Ліни Костенко та Андрія Малишка. Присутні поділились враженнями від прочитаних творів про рідну мову та прослухали підкасти до творчості письменників.
Також у ЗОШ-інтернаті для учнів 1-4 класів відбувся поетичний зорепад “Моя мова — дуб могутній роду…”. Палко звучали віршовані рядки з вуст найменших учасників, які намагалися донести до слухачів красу і силу художнього слова, свої переживання й почуття. Завершився зорепад флешмобом “Чарівна краса вишиванки”, під час якого учні танцювали та виконували українські пісні.
Вчителі-словесники для вихованців ЗОШ-інтернату провели цікавий та інтелектуальний квест "Подорожуємо мовами”, присвячений Дню рідної мови. У грі взяли участь дві збірні команди школи "Мрія” та “Джерело”. Учасники отримали маршрутні листи зі схемами руху по станціях. Під час виконання завдань діти демонстрували своє володіння мовами, творчість та креативність, розвивали мовленнєві навички. Перемогла команда «Мрія», яка зібрала всі ключі й першою дісталася до кінцевої зупинки.
В ЗОШ №1, у фойє навчального закладу, пройшла виставка книг та стінгазет «Наша мово українська, мова співуча». Для учнів 2-го класу організовано квест-гру «Моя рідна мова». Учні середньої ланки взяли участь у мовно-літературному КВК «Ой, яка чудова українська мово». Старшокласники долучились до Всеукраїнського диктанту єдності «Слово про рідну мову».…
Учні ЗОШ №5 ім. Валерія Доценка завітали до молодіжного центру "Рух" на захід, присвячений Пам'яті Небесної Сотні та Дню рідної мови. Учні подивилися відеохроніку подій, брали активну участь у дискусії. Захід був ініційований громадською організацією "Український Патріотичний Рух Донбасу". 
У ЗОШ №9 відбувся диктант єдності «А мова — це душа народу, народ без мови — не народ», який писали 420 учнів, учителів і батьків.

- Реклама -