«Наш край» закликає не робити людей винними та розширити програми енергомодернізації багатоквартирних будинків

Міністерство регіонального розвитку вважає, що 6,5 мільйонів сімей, які отримують державну субсидію на повну або часткову оплату комунальних послуг, абсолютно не вмотивовані впроваджувати енергозберігаючі заходи. Чиновники вважають — головна причина негараздів в тому, що комунальні послуги за отримувачів субсидій платить держава. У міністерстві наголошують на примусовому впровадженні енергозберігаючих технологій у житлових будинках.

 Урядовці вважають винними в усіх бідах, пов’язаних із впровадженням енергозберігаючих технологій, — отримувачів субсидій.

Нагадуємо, що сьогодні 6,5 млн домогосподарств отримують субсидію. У 2017 році кількість отримувачів субсидії збільшилася порівняно з 2016 роком на 1,13 млн домогосподарств і становила 8,8 млн сімей. У той же час, середній розмір субсидії у 2017 році зменшився на 27% і становив 993 грн., у 2016 – 1364 грн.

В уряді впевнені, що кількість отримувачів субсидій буде знижуватись, тому що зросла мінімальна зарплатня, відбулося так зване осучаснення пенсій. Але чиновники не враховують зростання інфляції та постійне підвищення тарифів та цін на продукти харчування. В таких умовах без відповідного фінансування державних програм (наприклад, «теплі кредити») українці знов будуть змушені виживати, а не думати про заходи з енергозбереження.

Уряд знов, як і у 2017 році, заклав до бюджету фінансування програми «теплі кредити» в обсязі лише 400 млн грн. Нагадуємо, у 2016 році було виділено 900 млн грн. на програму «теплі кредити», а у 2017 – додатково виділяли ще 400 млн грн.

«Наш край» наголошує, що уряд сам створив ситуацію, коли в одержувачів субсидій відсутня мотивація до енергозаощадження. Більше того, уряд постійно закладає в бюджет на підтримку «теплих кредитів» суму, яка не відповідає потребам багатоквартирних будинків на запровадження енергозбереження.

Також слід додати, що раніше уряд обіцяв монетизацію субсидій для споживачів, але впровадив її лише для монополістів — постачальників послуг ЖКГ.

Уряд сам створив собі труднощі щодо запровадження енергозберігаючих технологій. Так, влітку 2017 року виявилося, що не вистачає грошей за програмою «теплі кредити». Станом на початок минулого тижня українськи банки іще не відновили видачу «теплих кредитів» із державною компенсацією.

«Наш край» закликає уряд розширити державну програму з енергоефективності та енергомодернізації («теплі кредити»). Мешканці багатоквартирних будинків повинні мати право на пільгове кредитування для модернізації своїх будинків. Не треба шукати «немотивованих» та «винних» у слабких темпах розвитку енергозбереження.

Реформи для людей, а не для чиновників!

- Реклама -