У Покровському районі оголошені нові заказники

На Донеччині, у Покровському районі, оголошено нові ландшафтні заказники місцевого значення: «Приторський» — на території Новоекономічної селищної ради, «Галина гірка» — на території Миролюбівської сільської ради. А ще — ботанічну пам’ятку природи місцевого значення «Сичин-дуб» на території Михайлівської сільської ради.
Департамент екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації повідомляє, що основну загрозу біорізноманіттю становить необдумана та безвідповідальна діяльність людини. З метою припинення процесів погіршення стану навколишнього природного середовища в Донецькій області, насамперед, створюються нові об’єкти природно – заповідного фонду. 
Для збереження цінних та типових природних комплексів, 31 січня 2018 року головою Донецької облдержадміністрації, керівником обласної військово-цивільної адміністрації підписано розпорядження № 169/5-18 було оголошено 2 ландшафтних заказника місцевого значення та ботанічна пам’ятка природи місцевого значення. Загальна площа 3 нових об’єктів становить 225,3525 га.
Оголошено ландшафтні заказники місцевого значення «Приторський» на території Новоекономічної селищної ради, «Галина гірка» на території Миролюбівської сільської ради та ботанічна пам’ятка природи місцевого значення «Сичин-дуб» на території Михайлівської сільської ради Покровського району. Це природні території із земель державної та приватної власності, в тому числі: землі сільськогосподарського, лісогосподарського призначення без вилучення земель.
Рослинність вказаних територій представлено лісовою (деревною (сосна звичайна, дуб звичайний) та чагарниковою) та степовою рослинністю з різнотравно-типчаково-ковиловим степом, лучною вологолюбною мезофітною та гідрофітною рослинністю, з рідкими та зникаючими видами, що занесені до Червоної книги України: тюльпан дібровний, ковила волосиста, ковила Лессінга, рястка Буше та види, занесені до Переліку рідких видів (рослини), серед яких хвощ зимовий, ефедра двоколоса, белевалія сарматська, гіацинтік блідий, а також рідкісний для степової зони екземпляр старовікового дуба, найбільш південніший екземпляр у Донецькій області.
На території пропонованих заказників та пам’ятки природи місцевого значення зустрічаються види тварин, які занесені до Червоної книги України: джміль глиністий, поліксена, подалірій, махаон, бджола-тесляр фіолетова, сатурнія велика, мелітурга булавовуса. 

- Реклама -