У Покровську за вигул собак без повідка та намордника господарів притягуватимуть до відповідальності

Далеко не всі власники тварин знають, як правильно вигулювати собаку, а тому нерідко вигулюють своїх улюбленців небезпечних порід без повідка та намордника у місцях відпочинку людей, зокрема парках і скверах, де зазвичай проводять час сім’ї з маленькими дітьми, пише сайт Покровського відділу поліції.

Правил вигулу собак не так вже і багато і всі вони засновані на здоровому глузді та толерантності.

Не варто доручати вигулювати тварину дітям або підліткам. Зрозуміло, що в денний час складно знайти можливість прийти з роботи і вигуляти собаку. Але погодьтеся, що довіряти таку справу дитині щонайменше небезпечно. Наприклад, ваш милий і досить важкий дружок побачив кішку і побіг за нею. Чи потрібно говорити, що дитина просто не зможе утримати пса.

Досить грубе порушення правил вигулу собак — дозволяти гуляти без повідка в людному або шумному місці. Навіть якщо ваш вихованець — найніжніша та найдобріша істота на світі, не потрібно випробовувати долю, адже реакція може бути непередбачуваною. Утримання чотирилапих без повідків можливо лише в спеціально відведених місцях та добре огородженій території.

Що стосується вигулу собаки без намордника, то тут є кілька тонкощів. Великого собаку, який гуляє без намордника, важко контролювати навіть власнику. Нерідко це призводить до фатальних наслідків. Для великих порід намордник повинен бути обов’язково, бо правильно вигулювати велику собаку саме в ньому. Але навіть намордник не дає гарантії, що собака не стрибне на людину і не повалить її на землю. Тож повідець повинен бути обов’язково.

Більшість власників чотирилапих друзів нехтують правилами вигулу своїх улюбленців. На жаль, досить часто байдуже ставлення хазяїв призводить до трагічних випадків.

Тому порушників правил вигулу собак притягуватимуть до адміністративної відповідальності за ст. 154 Кодексу України про адміністративні покарання, яка передбачає накладення штрафу від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, крім того можлива конфіскація тварини.

Якщо власники собак дотримуватимуться правил вигулу, уникнути неприємних ситуацій буде набагато легше, адже на повідку і в наморднику собака не зможе нікому завдати фізичної шкоди.

- Реклама -