У Покровському історичному музеї згадали молодих героїв Крутів

Сьогодні, 29 січня, в Україні відзначається 100-річчя бою під Крутами. Це одна із найтрагічніших сторінок в історії України. Молоді юнаки повстали проти більшовицьких загарбників під станцією Крути. У нерівному бою зійшлося дві сили: менша, але мужня і волелюбна, і більша — жорстока і кривава.

Українські війська, які складалися зі студентів і учнів старших класів під керівництвом Аверкія Гончаренка, вступили в нерівний бій з більшовицькою Червоною Армією. В умовах відсутності української регулярної армії саме українській молоді довелося стати на захист Батьківщини. Трагічна доля спіткала більшість із них, але померли вони за Україну.

З цієї нагоди в Покровському історичному музеї відбувся захід «Молоді герої Крутів» для учнів ліцею «Надія». Діти уважно прослухали розповідь про події, які відбулися 100 років тому. Ніхто з учнів не залишився байдужим, тому що більша частина полеглих під Крутами були їх ровесниками.

Подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі.

- Реклама -