У Покровську музейники зібралися за круглим столом

В Покровському історичному музеї відбувся круглий стіл «Актуальні питання спорудження та охорони об’єктів культурної спадщини новітньої історії України».

Пам’ятки історії та культури – значний і своєрідний пласт культурної спадщини, літопис життя народів, показання їх самобутнього розвитку. Втілюючи в собі досвід, життєві та естетичні ідеали різних поколінь, вони являють собою справжню енциклопедію пізнання минулого і сучасного.

У вирі сучасних подій на пам’ятник у нас новий погляд, тому що ми тим чи іншим способом стали учасниками і свідками Революції Гідності та Антитерористичної операції.

Сьогодні в багатьох містах України і навіть за кордоном відкриваються пам’ятники, пам’ятні знаки та меморіальні дошки в пам’ять про загиблих захисників територіальної цілісності нашої країни і в пам’ять про тих, хто стояв на Майдані. В нашому місті також встановлено меморіальні дошки нашим землякам, що загинули захищаючи Україну. Але в майбутньому планується закладення  пам’ятного гранітного каменю  на честь Революції Гідності 2013-2014 рр. та  встановлення пам’ятника в знак вшанування борців за незалежність та територіальну цілісність України.

DSC_1667

Питання стосовно спорудження пам’ятників присвячених сучасним подіям було винесено та  обговорено на круглому столі «Актуальні питання спорудження та охорони об’єктів культурної спадщини новітньої історії України», який відбувся 26 грудня в Покровському історичному музеї. Участь прийняли гості, які безпосередньо мають відношення до пам’ятників сучасності: голова Всеукраїнської спілки воїнів АТО  Наталя Ситнікова та учасник бойових дій в АТО Олександр Ситніков, представник ініціативної групи «Патріоти Українського Донбасу» Дмитро, провідний спеціаліст відділу культури, туризму та охорони культурної спадщини Покровської міської ради Катерина Дугіна та співробітники музею. На обговорення було винесено наміри ініціативної групи «Патріоти Українського Донбасу» закласти гранітний камінь на честь Революції Гідності 2013-2014 рр. з подальшим спорудженням пам’ятника. Також було розглянуто порядок спорудження пам’ятників згідно чинного законодавства України та заходи щодо їх обліку, з метою збереження культурної спадщини. Обговорення пройшло в невимушеній обстановці та виявилось досить конструктивним. Тому всі учасники дійшли висновку, що подібні круглі столи інформаційно змістовні і повинні відбуватися систематично, адже саме на такому заході збираються люди, які розуміють від збереження пам’яток різних епох і періодів залежить повнота і об’єктивність висвітлення історії.

- Реклама -