В Покровському районі прийняли бюджет-2018

На цьому тижні депутати Покровської районної ради на позачерговій, двадцятій сесії VІІ скликання затвердили районний бюджет та програми економічного і соціального розвитку Покровського району на 2018 рік.
Ось, що пише з цього приводу pokrovsk.city:
«Проект бюджету-2018 депутатському корпусу представила начальник управління фінансів райдержадміністрації Лариса Герасименко. Та спершу голова районної ради Михайло Костюк повідомив, що даний проект був обговорений на громадській раді, засіданнях постійних комісій і колегії райдержадміністрації.
Розпочинаючи доповідь, Лариса Миколаївна зауважила, що фінансовий ресурс районного бюджету на 2018 рік розрахований на рівні 204 млн. 353 тис. грн., у тому числі за загальним фондом – 203 млн. 484 тис. грн., спеціальним фондом – 869 тис. грн. Надходження обов’язкових податків і зборів до загального фонду бюджету передбачені у сумі 78 млн. 230 тис. грн. Джерелами його наповнення є податок на доходи фізичних осіб, котрий на наступний рік прогнозується у сумі 77 млн. 995 тис. грн., адміністративні збори та платежі – 171 тис. грн., надходження від орендної плати за користування цілісним майновим комплексом та майном, що перебуває в комунальній власності, — 52 тис. грн., інші надходження – 12 тис. грн. Обсяги міжбюджетних трансфертів з державного бюджету заплановані в сумі 125 млн. 254 тис. грн., зокрема, на здійснення програм соціального захисту населення – 43,1 млн. грн., виплату державної допомоги батькам-вихователям і прийомним батькам за принципом «гроші ходять за дитиною» — 695,4 тис. грн., освітня субвенція – 40,6 млн. грн., медична субвенція – 23,5 млн. грн.
«Хочу наголосити, що сільські і селищні ради у 2018 році не беруть участі у фінансуванні бюджетної сфери. Воно повністю забезпечується з районного бюджету. Сільські і селищні ради фінансуватимуть утримання власних виконавчих органів та розвиток своїх територій – благоустрій, освітлення, ремонт доріг, облаштування паркових зон, огородження кладовищ. За попередніми підрахунками, на ці потреби сума складатиме 50 млн. грн.», — підкреслила Лариса Миколаївна.
Інформуючи про видатки районного бюджету, начальник управління фінансів РДА зазначила, що при розрахунку прогнозної потреби в коштах на фінансування органів місцевого самоврядування та закладів соціально-культурної сфери району передбачені асигнування на оплату праці з нарахуваннями, енергоносії та комунальні послуги, медикаменти, продукти харчування та першочергові поточні видатки, без яких неможливе стабільне функціонування бюджетних установ. Умови оплати праці визначаються, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати з 1 січня 2018 року у 3723 грн. і посадового окладу працівника І тарифного розряду — 1762 грн. Вартість харчування вихованців дошкільних навчальних закладів планується з бюджету у сумі 11 грн. та за рахунок батьківської плати — 6 грн., учнів початкових класів — за рахунок бюджету на рівні 11 грн. на день.
У районному бюджеті-2018 передбачені кошти у розрізі головних розпорядників, зокрема:
— 2 млн. грн. — райдержадміністрації на заходи зі сприяння розвитку малого та середнього підприємництва, оздоровлення та відпочинок дітей, організацію і проведення навчально-тренувальних зборів та змагань;
— 105 млн. грн. — відділу освіти райдержадміністрації на утримання закладів освіти, районної дитячо-юнацької спортивної школи; співфінансування заходів з будівництва спортивного майданчика Сергіївського НВК;
— 48,8 млн. грн. — управлінню соціального захисту населення на утримання терцентру, забезпечення діяльності центру соціальних служб для сімей та молоді, виконання районної програми «Турбота», підтримку громадських організацій, виплату грошової компенсації особам, які надають соціальні послуги громадянам, котрі потребують сторонньої допомоги;
— 11,6 млн. грн. — відділу культури на утримання закладів культури та проведення заходів;
— 2,8 млн. грн. — сектору охорони здоров‘я на оплату житлово-комунальних послуг та енергоносіїв, програмні заходи, у тому числі на безкоштовні медикаменти, заходи з імунопрофілактики, боротьбу з туберкульозом, профілактику ВІЛ-СНІДу.
«Законом України «Про Державний бюджет на 2018 рік» передбачено розмежування обсягу медичної субвенції на первинний та вторинний рівень. На надання первинної медичної допомоги до 1 липня 2018 року передбачено 4 млн. 252,7 тис. грн. Медична субвенція у сумі 19 млн. 270,7 тис. грн. передається на договірних засадах у бюджети міст Покровськ (11 млн. 790,2 тис. грн.), Мирноград (4 млн. 821 тис. грн.), Селидове (2 млн. 197,5 тис. грн.) та Новогродівка (462 тис. грн.) на надання лікарнями медичної допомоги мешканцям Покровського району», — поінформувала Лариса Герасименко.
Підсумовуючи обговорення районного бюджету, голова районної ради Михайло Костюк акцентував увагу на необхідності працювати над наповненням доходної частини бюджету та оптимізацією мережі закладів охорони здоров’я і освіти, не погіршуючи при цьому рівень надання послуг населенню».

- Реклама -