Чи звільняли Верхньоторецькє?

На своїй сторінці в Facebook засновник міжнародного розвідувального співтовариства InformNapalm Роман Бурко прокоментував новини про «звільнення Верхньоторецького».
Ось, що пише Роман:

"Сьогодні з ранку прочитав декілька переможних повідомлень, що ЗСУ звільнили 

#
Верхньоторецьке

! (хоча його і не втрачали, ну то таке, вже деталі)

І одразу у коментарях під постами волонтерів та активістів, які поширили цю новину почалися дебати, чи порушує це Мінські угоди? Чи можна таке писати у фейсбук? І ще багато "чи"?

По-перше: Верхньоторецьке це територія, яка виключно знаходилась та знаходиться під контролем України. Про це можна навіть почитати хронологію подій війни в 

українській вікіпедії: 
https://uk.wikipedia.org/…/%D0%92%D0%B5%D1%80%D1%85%D0%BD%D…

По-друге: є такий чудовий сервіс із картою розмежування та фіксацією обстрілів української території Infolight. Він збирає офіційну інформацію і є досить достовірним джерелом. Дивимось на найближче оновлення карти обстрілів тут: 
http://infolight.org.ua/…/karta-obstriliv-ta-boyovyh-diy-u-…

По-третє: навіть терористи на своїх картах-зведеннях, які публікують у цілях пропаганди, малюють Верхньоторецьке, як територію, що контролюється виключно Україною.
http://archive.is/pwtA0

Знайшли Верхньоторецьке на обох картах? Молодці. Тому сенсації нема, що його "звільнили", бо воно і так під українським контролем. Звісно це ніяк не знижує ризик загострення ситуації в цьому районі і тільки завдяки українським бійцям цей населений пункт не потрапив під контроль російських терористів/ЗС РФ. Їх треба підтримати, взагалі всіх наших воїнів, що тримають передові позиції треба постійно підтримувати, це безумовно.

Також розумію, що волонтерам дуже хочеться хоч трохи тримати у тонусі український сегмент Інтернету, сповістити про якусь динаміку на фронті та про перемоги, але давайте не будемо пересмикувати на рівному місці. Україна послідовно дотримується Мінських угод, це тимчасова, проте необхідна міра, яка дозволяє виграти час для посилення санкцій і виграти війну, а не окрему битву. Мені теж дуже хочеться, як і вам, щоб як найшвидше була звільнена від окупантів уся Луганщина, Донеччина та Крим, але давайте відштовхуватись від фактів, а не емоцій".

А ось, що пише воєнний експерт Олексій Арестович:

"Кажуть, що наші повністю взяли Верхньоторецьке.
Якщо так, це вже друге взяття траси Донецьк-Горловка під вогневий контроль ЗСУ, після Авдіївки.
Тоді можна сказати, що нами створена ще одна «промка» — опорний район, якій значно посилює небезпеку втрати позиційної устийливості російськими окупантами: надзвичайно небезпечна для них ситуація.
Зараз вони полізуть на стінку — здобрювати українські чорноземи перед українськими позиціями.
Це — серйозний успіх української армії, якій приводить російській бік фронту на цьому напрямку у стан складних для них коливань. Додатково відрізає Горлівку від Донецьку, створює загрозу напів-оточення обох міст.
Дуже суттєвий успіх, якщо перші повідомлення вірні".

- Реклама -