Покровські правоохоронці закликають громадян бути уважними на дорозі

Головна причина дорожньо-транспортної пригоди – це порушення Правил дорожнього руху. Зазвичай, водії не дотримуються безпечної швидкості руху, не витримують безпечну дистанцію, а також порушують правила маневрування та проїзду перехресть й пішохідних переходів.

Чимало пригод стається й за вини нетверезих водіїв. Адже алкоголь погіршує здатність впевнено діяти в дорожньому русі, послаблює здатність оцінки ситуації, в результаті чого зростає ризик скоєння ДТП. Типові аварії для нетверезих водіїв — це виїзд на зустрічну смугу і лобове зіткнення. Наслідки таких аварій завжди можуть бути серйозними. Щорічно через випадки пияцтва страждає безліч людей.

Так, з початку року правоохоронці Покровської оперативної зони виявили 362 водія, які керували транспортними засобами у стані алкогольного сп’яніння. Відносно правопорушників складені адміністративні протоколи за статтею 130 «Керування транспортними засобами особами, які перебувають в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп'яніння» КУпАП.

Внаслідок дорожніх пригод 151 людина отримала травми різного ступеню тяжкості, а 13 громадян  загинуло. Зважаючи на таку невтішну статистику, поліцейські вкотре закликають громадян дотримуватись Правил дорожнього руху, бути обачними та берегти власне життя.

Щоб вберегтися від біди, правоохоронці радять пішоходам та водіям неухильно  дотримуватися Правил дорожнього руху та простих рекомендацій, особливо в зимовий період.

Рекомендації для водіїв:

— знижуйте швидкість якомога більш плавно, особливо при наближенні перехресть та поворотів, пішоходніх переходів, місцях скупчення людей;

— враховуйте інтенсивність руху, особливості і стан транспортного засобу;

— намагайтеся заздалегідь виявляти на дорозі небезпечні ділянки (сніг, лід), аби встигнути знизити швидкість;

— тримайте безпечну дистанцію між транспортними засобами, що рухаються попереду;

— при русі по слизькій дорозі вибирайте місце для зупинки завчасно та намагайтеся знайти найменш слизьку ділянку;

— ні в якому разі не застосовуйте різкого гальмування – це може призвести до заносу та повної втрати контролю над транспортним засобом;

— зупиняйтеся переривчасто, і при можливості краще з’їжджайте з проїзної частини – замет на краю дороги допоможе зупинитися;

— під час сильних опадів краще рухатися з включеним світлом ближніх фар.

І декілька порад для пішоходів:

— здійснюйте перехід проїжджої частини тільки у встановлених для цього місцях;

— не виходьте на дорогу перед транспортом, що наближається;

— використовуйте на одежі світловідбивачі елементи;

— намагайтеся не ходити край дороги, особливо у темну пору доби та особливо у зимовий час, коли на дорогах ожеледиця.

- Реклама -