Добропілля приєдналось до акції проти насильства в родині

Зараз по всій країні триває всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка спрямована проти насильства у сім’ї та формування нетерпимого ставлення до нього. Аби мешканці м. Добропілля не залишилися осторонь цієї болючої проблеми, вчора на вулиці міста вийшли співробітники Добропільського відділення поліції, лігівці та представники місцевих організацій та закликали разом протистояти цьому негативному явищу.

Міжнародна кампанія «16 днів проти ґендерного насильства» започаткована ще з 1991 року Інститутом жіночого глобального лідерства. Дати проведення кампанії вибрані невипадково: 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок, 10 грудня – Міжнародний день прав людини. Вони були вибрані, щоб провести символічний ланцюг між насильством щодо жінок та правами людини, підкреслюючи, що насильство є порушенням прав людини. Мета цієї акції – привернути увагу суспільства, держави до різних форм насильства, від яких потерпають усі – жінки, діти, чоловіки; активізувати партнерський рух громадських організацій та державних органів щодо попередження насильства та захисту прав жінок в Україні; сприяти утвердженню ненасильницької ідеології в територіальних громадах та в українському суспільстві в цілому. 

Так, вчора в м.Добропіллі правоохоронці та «майбутні поліцейські» разом з представниками мобільної бригади 12 УФГЗ й центру соціальних служб у справах сім’ї, дітей та молоді влаштували для мешканців міста цікавий захід, під час якого висвітлили проблему насильства. В центрі міста учасники акції розмістили великий плакат, на який перехожі наклеювали папірці із асоціаціями до слова «насильство». Також містянам роздавали інформаційні листівки із переліком видів насильства та діями, які слід вжити, якщо хтось став його жертвою і опинився у безвихідній ситуації.

-Проблема насильства є однією з найактуальніших для українського суспільства. Насильство ставить людину у залежність, а також наносить шкоду спільноті, і є серйозною перешкодою на шляху до подолання нерівності та дотримання прав людини. Безумовно, подолання такого негативного явища як насильство можливе лише за умови об'єднання зусиль і державних органів та установ, і громадських організацій, і кожного громадянина, — підсумувала інспектор ювенальної превенції Добропільського відділення поліції Юлія Мурашко.

«Майбутні правоохоронці», які залюбки долучилися до акції, сказали, що по відгукам людей зрозуміли, що такі заходи дуже корисні і потрібні і запропонували проводити їх неодноразово.

- Реклама -