Жах на КПВВ: справжнє випробування у лінії зіткнення

З наближенням зими перетин лінії зіткнення стає все складнішим. Тисячі людей годинами очікують своєї черги на холоді, під дощем та снігом, для того, щоб відвідати рідних, скористуватися послугами державних структур чи зняти готівку у банкоматах. Про це пише Антикризовий медіа-центр.
Пропускні пункти не підготовлені до зимового періоду – до такого невтішного висновку прийшли співробітники Благодійного Фонду «Право на захист», які наприкінці листопада відвідали КПВВ на Донеччині та Луганщині. 
Правозахисники підкреслюють, що забезпечення гідних умов очікування на КПВВ – це найменше, чим може і мусить допомогти цим людям держава. Але ж дотепер, через чотири роки після початку бойових дій, перетин пунктів пропуску залишається справжнім випробування для людей. За даними організації «Право на захист», внаслідок опадів стан дорожнього покриття на багатьох ділянках КПВВ для пішоходів є незадовільним. На випадок холодів не в повній мірі забезпечена можливість зігрітися, захисні навіси через недостатню кількість або невдале розташування, не захищають від опадів усіх людей, що стоять у чергах.
Так, люди можуть зігрітися у наметах, встановлених на КПВВ Державною службою з надзвичайних ситуацій (ДСНС) та нечисленними гуманітарними організаціями. Тут можна висушити одяг та випити чаю. «Охочих дуже багато, проте запасів чаю на всіх в наметах ДСНС не вистачає. Та й опалення в наметі ДСНС на КПВВ «Майорське» з’явилося лише декілька днів тому», – звітують правозахисники.
Нещодавно на КПВВ «Майорське» пройшли роботи з облаштування дорожнього покриття, але здебільшого територія поблизу КПВВ, де можуть пересуватися люди, залишилася без покриття. Проте, навіть там, де покриття існує, воно не забезпечує зручного пересування осіб. Так, нещодавно з боку контрольованої території, просто під наметом біля паспортного контролю, утворилася велика калюжа. Всім, хто був у черзі, доводилося стояти у воді та ставити поруч себе сумки з особистими речами.
На КПВВ «Мар’їнка» через ожеледицю дорожнє покриття фактично перетворилося на ковзанку, що загрожує травмами, особливо людям пенсійного віку. Аналогічна ситуація спостерігалася 24 листопада і на КПВВ «Майорське»: сніг перетворився на ожеледицю, проте зона, де проходять люди, не була посипана піском.
КПВВ «Станиця Луганська» навіть у теплий час року був складним для перетину через зруйнований міст, що розташований перед з боку непідконтрольній території. Щоб подолати його, люди мусять переходити по ненадійних дерев’яних спорудах. Через дощі, холод та велике навантаження тимчасові споруди руйнуються, тож перетин мосту стає все більш небезпечним. Проте на самому КПВВ «Станиця Луганська» допомогу особам вчасно та ефективно надають працівники ДСНС. Зокрема, саме в їхньому наметі можна зігрітися та випити гарячого чаю.
Здійснивши моніторинг, правозахисники звернулися до Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, Державної служби з надзвичайних ситуацій та військово-цивільних адміністрацій Донецької та Луганської областей з проханням терміново покращити умови очікування: зробити безпечнішим та комфортнішим для зимового періоду дорожнє покриття на КПВВ та забезпечити намети ДСНС обігрівачами/паливом та чаєм.

- Реклама -