КП «Вода Донбасу» уклало договір, за яким закупить гіпохлорит натрію в два рази дорожче

Комунальне підприємство «Компанія «Вода Донбасу» внесло зміни до договору поставки гіпохлориту натрію марки А, підписаного з ТОВ «Компанія «Хлортехвод» у лютому 2017 року, згідно з якими вартість замовленої хімічної речовини сягнула 20 578 грн за тонну і перевищила ринкові ціни у два рази. Загальна вартість договору залишилась практичної незмінною і становить 8,27 млн грн.

Про це повідомляє сайт «Наші гроші», зсилаючись на систему «Прозорро».

В результаті низки укладених додаткових угод, комунальники заплатять за одну тонну гіпохлориту натрію марки А не 9 600 грн, а 20 578 грн. І це є вдвічі дорожче від ринкових цін, які зараз становлять близько 10-11 тис грн. /т. Загальний обсяг замовленої речовини зменшився з первинно обумовлених 865 т до 402 т.

Як пояснив замовник, усі зміни внесені «у зв’язку зі зміною закупівельної ціни на гіпохлорит натрію та на підставі цінових довідок Кременчуцького відділення Полтавської торгово-промислової палати України».

Разом з тим, «Хлортехвод» прямо у ці дні виграє підряди інших замовників з вдвічі дешевшим гіпохлоритом. Наприклад, КП «Броваритепловоденергія» 8 листопада замовила цій фірмі гіпохлорит по 11 742 грн/т. (на фото).

КП «Компанія «Вода Донбасу» 17 лютого замовило ТОВ «Компанія “Хлортехвод”» не лише гіпохлорит натрію, але також 767 т рідкого хлору в балонах та контейнерах на загальну суму 13,81 млн грн.

Початково ціна однієї тонни хлору за договором становила 18 000 грн, однак сторони також неодноразово редагували її. В результаті, 1 листопада було узгоджене чергове підвищення ціни – до 33 430 грн/т. Зміни внесли посилаючись на довідку того ж Кременчуцького відділення Полтавської ТППУ, у якій середня ринкова ціна рідкого хлору в контейнерах прописали на рівні 38 610 грн/т.

Зауважимо, що, наприклад, «Краматорський водоканал» кілька днів тому оголосив про закупівлю рідкого хлору в контейнерах зі значно нижчою розрахунковою очікуваною ціною – 21 157 грн/т. Крім того, у серпні цього року бюджетники купували рідкий хлор в контейнерах по 15 600 грн/т.

Обидва тендери комунальна компанія «Вода Донбасу» провела у рамках переговорної процедури закупівлі за нагальною потребою, посилаючись на особливі економічні та соціальні обставини, через які було неможливим дотримуватися загальних строків проведення тендеру. Додатково замовник зазначав, що «плідно співпрацює з КП «Компанія «Вода Донбасу» щодо постачання реагентів для знезараження та очищення питної води та стоків. Його якість та умови постачання повністю відповідають вимогам замовника».

- Реклама -