Подолання незадекларованої праці в Україні — одне із пріоритетних завдань Головного управління Держпраці у Донецькій області

Актуальність проблеми легалізації зайнятості та заробітної плати на сьогодні зумовлена її масштабами та надзвичайно негативними і руйнівними наслідками. Тіньова зайнятість в Україні (використання праці найманих працівників без укладання трудової угоди й тіньова заробітна плата) в останні роки стрімко поширюється, охоплюючи значну кількість робочих місць на підприємствах, організаціях формального та неформального сектору економіки.

Так, наприклад, у Донецькій області Управління Держпраці за останні 10 місяців 2017 року продовжує проводити перевірки з метою детінізації зайнятості населення регіону. Під час перевірок було виявлено 149неофіційно працевлаштованих працівників. На підставі сформованого матеріалу правоохоронними органами порушено кримінальну справу за ознаками ст. 172 КК України.

Зайнятість населення у тіньовому секторі обмежує можливість реалізації більшості соціальних прав, передбачених Конституцією та трудовим законодавством, а саме:

· підвищує ризик нестабільної зайнятості та отримання постійного доходу;

·  призводить до втрати права на пенсію;

· тривала зайнятість у неформальному секторі призводить до втрати професійно-кваліфікаційних навичок фахівця, зниження її матеріального та культурного рівня, що значно знижує якість трудового потенціалу;

· ускладнює здійснення контролю за умовами праці та за якістю наданих послуг і товарів, правами інтелектуальної власності.

· Слід наголосити, що відповідно до частини 3 статті 265 Кодексу законів про працю України сума штрафної санкції за допуск до роботи неоформленого працівника становить тридцять мінімальних заробітних плат (96 тис. грн.), встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника щодо якого порушено законодавство.

· Офіційне оформлення працевлаштування, в першу чергу, є гарантією соціального захисту найманих працівників, кадрової стабільності та налагодженої роботи усіх учасників трудового процесу з метою досягнення позитивного результату. Водночас, для роботодавця – це і позитивний імідж та репутація надійного партнера, що є запорукою процвітання бізнесу та примноження прибутків.

Головне управління Держпраці у Донецькій області звертається до роботодавців з проханням виконувати вимоги трудового законодавства. Головним управлінням Держпраці у Донецькій області продовжується робота з виявлення неоформлених трудових відносин та притягненню винних осіб до відповідальності.

- Реклама -