В Мирнограді пройшли заходи до Дня української писемності та мови

Минулого тижня святкувався День української писемності та мови. В бібліотеках м. Мирноград з цього приводу відбулась низка заходів.
В Центральній міській бібліотеці до Дня української писемності та мови пройшов тематичний захід  «Душа народу бринить у слові», на який завітали члени клубу «Шанувальників української мови і літератури», а також учні 11-А класу ЗОШ №9.
Ведуча заходу А.Сенжаровець запросила присутніх у подорож  із зупинками: Мова – то  Божий дар, історія народження мови, класики української мови, мова та народна творчість та остання зупинка – світ гумору. Під час мандрування відвідувачі подивились відео сюжет  «Рідна мова — оберіг людини і нації».
У цей день лунали пісні у виконанні учасників клубу: «Моя ти земле калинова», «Де  Рось і Росява», «Стояла в лісі береза». Місцева поетеса Н.Внукова прочитала декілька віршів зі своєї збірки «Гроздья рябины». Учасниця клубу М.Загляда подарувала слухачам жартівливі пісні «За городом кози пасла», «Коваль на току» та провела з учнями мовну  вікторину. Найактивніші одержали призи.
На заході згадали про відомого українського поета А.Малишка, якому 14 листопада виповнюється 105 років від дня народження. Присутні подивились фрагменти  документальних стрічок «Ніжний вовк — А.Малишко», «Цвітуть осінні тихі небеса», читали вірші поета. Учасники клубу «Шанувальників української мови і літератури» виконали «Пісню про рушник» на слова А.С.Малишка.
А в в  Центральній  дитячій  бібліотеці  пройшов  мовознавчий лабіринт   «Мов джерельна вода, рідна мова моя».
Свято відзначали  читачі старшого  і молодшого  відділів. На старшому абонементі бібліотекар  М.Серебрякова разом з  клубом «Барвінок» занурилися до витоків української мови та писемності. Під час заходу присутні познайомилися зі скарбами української мови, з її величезними можливостями. Підлітки із задоволенням взяли участь у мовній вікторині «У рідному слові велика сила». Клубівці переглянули документальний фільм, який ілюструє складний та тернистий шлях української мови до її визнання та становлення.
А до молодшого абонементу на екскурсію завітали діти 1-Б класу, який знаходиться на базі ДНЗ №9 «Ромашка». Бібліотекар   І.Крєпишева познайомила першокласників з бібліотекою та розповіла про свято. Діти по літерам повторили українську абетку та  на кожну літеру розповіли віршик.  Малеча отримала чудову нагоду перевірити свої знання з української мови та дізнатися багато нового з історії  та її виникнення.
В рамках заходу була оформлена книжкова виставка «Солов’їна, барвінкова, українська наша мова»,  на якій представлені художні твори та поезія українських авторів, книжкові видання про історію української мови, вислови та цитати відомих людей про її красу.  
В бібліотеці – філії №1 відбулась година спілкування «Мова – криниця слова і душі». На захід завітали маленькі друзі з групи «Горобина» дитячого садочку «Посмішка» зі своїм вихователем.
Так як діти ще дуже маленькі, бібліотекар Т.Терехова стисло, але дуже цікаво розповіла про історичний шлях нашої мови, її розвиток і становлення, ознайомила з чудовими і талановитими письменниками, поетами, які писали українською мовою, а це  і Леся Українка, і Панас Мирний, і Григорій Сковорода, і Іван Франко, і наш великий Кобзар – Т.Г. Шевченко, який наказував нам любити, вивчати і знати українську мову.
До уваги дітей був запропонований цікавий огляд книжкових видань.

- Реклама -