Сказ тварин: в Покровському районі — карантин

Сьогодні, 10 листопада, відбулось засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Покровській райдержадміністрації Донеччини. Новини невеселі.
В ході засідання начальник Покровського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Донецькій області Олександр Воробйов доповів, що 8 листопада о 10.00 до Покровської районної державної лікарні ветеринарної медицини в телефонному режимі було повідомлено лікарем-епідеміологом про випадок нападу лисиці на мешканця села Звірове, якого госпіталізовано в районну лікарню з покусами пальців правої та лівої руки. 
Після повідомлення на місце виїхали фахівці Покровської районної державної лікарні ветеринарної медицини в Донецькій області для відбору патологічного матеріалу та уточнення обставин випадку. По факту складено первинний акт та супровідні документи на патологічний матеріал. 
Після десятої ранку труп тварини запаковано і відправлено до Покровської міжрайонної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, де було відібрано патологічний матеріал і відправлено до Дніпропетровської регіональної державної обласної лабораторії ветеринарної медицини. Проведено дезінфекцію території. 
Труп тварини спалено разом зі шкірою. 09 листопада 2017 року було отримано позитивний результат по МФА на сказ. Визначено межі неблагополучної та загрозливої зон.
Розглянувши доповідь та подання Покровського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Донецькій області про виявлення вогнища сказу на території між селами Звірово та Піщане (район ставка «старий качатник»), вирішили оголосити з 10 листопада 2017 року територію між селами Звірово та Піщане Піщанської сільської ради неблагополучною щодо сказу тварин та накласти карантинні обмеження, затвердити план комплексних заходів по локалізації та ліквідації вогнища сказу тварин та попередження захворювання людей на сказ в рамках яких:
— визначити межею карантинного обмеження територію балки між селами Звірове (300 метрів від села) та Піщане Піщанської сільської ради, прилеглі поля до села в радіусі 10км;
— провести подвірні обходи з метою виявлення осіб, які потребують антирабічного щеплення і свійських тварин з підозрою на сказ;
— провести подвірні обходи з метою виявлення домашніх тварин, покусаних дикими тваринами;
— провести профілактичне щеплення усіх сприйнятливих тварин по епізоотичним показникам в с. Звірове та с. Піщане, населених пунктах загрозливої зони (при наявності вакцини).

- Реклама -