Громадяни Добропілля та Селидова знов стали жертвами шахраїв

Щоденні попередження співробітників поліції у вигляді звернень до людей через ЗМІ, проведення тематичних акцій, розклеювання інформаційних листівок та банерів із попередженнями про шахрайства діють позитивно, але все ж таки залишаються громадяни, які довіряють невідомим і своїми ж руками їх збагачують. 5 тисяч за «виграну» автівку, 4 тисячі на лікування травмованого онука та майже 7 із половиною тисяч за побутову техніку «на замовлення» — суми віддані шахраям безпечними мешканцями Покровської оперзони.

За один день до співробітників Добропільського відділення поліції звернулося двоє постраждалих із заявами про те, що невідомі незаконно заволоділи їхніми грошима. Так, 31-річна добропільчанка замовила на сайті з купівлі-продажу побутової техніки духову шафу. Жінка повелась на пропозицію від продавця – в разі повної оплати замовлення на замовницю чекала 15% знижка. Перерахувавши гроші, потерпіла з радістю та хвилюванням чекала на посилку, але так її і не отримала. А коли об’ява зникла з сайту разом із контактами продавця, ошукана господиня забила тривогу і попросила помочі в поліції.

Другий факт шахрайства був зафіксований добропільськими правоохоронцями в той же день, але на цей раз 80-річна жінка «допомагала» своєму онуку, який нібито збив на автомобілі жінку і сам потрапив до лікарні. Старенька розповіла поліцейським, що їй зателефонував невідомий чоловік, який представився медпрацівником і повідомив про те, що під час ДТП постраждав її онук і терміново потрібні гроші на медикаменти для його лікування. Також незнайомець назвав суму – 4 тисячі гривень і номер банківської картки для перерахунку грошей. Розгублена пенсіонерка поспішила на допомогу «онукові», і вже через годину потрібна сума впала на рахунок «медпрацівника». Лише ввечері того ж дня жінка таки наважилася подзвонити родичу аби дізнатися, як той себе почуває. При розмові із онуком, той сказав, що з ним усе гаразд і про ДТП він вперше чує. Тоді вже бабуся звернулася до поліції із проханням допомогти їй знайти кривдника.

Селидівські правоохоронці також встановлюють особи невідомих, які незаконним шляхом видурили в мешканця сусідньої області 5 тисяч гривень. Так з’ясувалося, що чоловік отримав смс-повідомлення про виграш автомобіля. Разом із цим в повідомленні був вказаний номер телефону, за яким слід подзвонити для отримання всіх деталей акції. На дзвінок постраждалого відповів «менеджер» і сказав, що для отримання виграшу треба сплатити один відсоток від його вартості, а саме 5 тисяч гривень. Зраділий чоловік виконав цю умову. Лише  коли «менеджер» почав телефонувати і знов просити перерахувати гроші на «страховку» автомобіля, потерпілий запідозрив щось неладне і звернувся в поліцію. Вдалося встановити, що гроші, які чоловік встиг перевести, були зняті в банкоматі в м.Селидове.

За всіма випадками співробітники поліції відкрили кримінальне провадження за ст.190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України.  Особам, які скоїли дані правопорушення, загрожує до 3-х років позбавлення волі, відповідно до санкції, передбаченої цією статтею.

- Реклама -