Як в Покровському районі «кують» патріотів

Стала відома інформація про роботу, проведену відділом освіти, навчальними закладами Покровського (колишнього Красноармійського) району Донеччини по формуванню національно-патріотичних переконань та підвищенню громадської активності учнів навчальних закладів району в 2017 р.
В районі затверджено план заходів з реалізації «Програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді у Донецькій області на 2016-2020 рр.» на 2017 н.р.(наказ відділу освіти від 25.01.2017 №23). Аналогічні плани прийнято в усіх закладах освіти району. Хід реалізації Програми… щомісяця аналізується та узагальнюється методичним кабінетом. Організаторам виховного процесу постійно надаються методичні рекомендації щодо створення ефективної системи патріотичного виховання, вони залучаються до активних та інтерактивних форм методичної роботи. 
Заступники директорів з виховної роботи взяли активну участь у методичному квесті «Національно-патріотичне виховання. Готовність педагогів до впровадження Програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді у Донецькій області на 2016-2020 роки». З метою пошуку сучасних підходів до виховання та реалізації інноваційних стратегій виховання нової школи проведено практикум «Алгоритм упровадження 10 кроків створення системи виховної роботи». 
В ході Фестивалю національно-педагогічних ідей, проведеного но базі Піщанського НВК, заступники директорів з виховної роботи ознайомились з різноманітними формами роботи з національно-патріотичного виховання в закладі (шкільний театральний гурток, майстер-класи, військово-спортивні ігри). 
Організаторам виховної роботи навчальних закладів району презентовано досвід роботи Лисівської ЗОШ І-ІІІ ст. «Розвиток патріотизму як ціннісної орієнтації засобами позакласної роботи». 
Педагоги району взяли участь в обласних заходах даного напрямку: другій обласній конференції «Реалії та перспективи національно-патріотичного виховання у вимірі сучасності» та зональній педагогічній майстерні «Науково-методичний супровід розвитку особистості в освітньому просторі: якісна освіта та її психологічна підтримка». Кращі наробки педагогів району з виховної роботи представлені на методичних виставках, що проводились в ході обласних заходів.
За підсумками роботи творчої групи заступників директорів з виховної роботи (керівник Фісенко Н.В.) створено методичну збірку виховних заходів щодо реалізації Програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді У Донецькій області на 2016-2020 роки, проект «Збережи країну для майбутнього», куди ввійшли методичні наробки педагогів Срібненського, Михайлівського, Гришинського, Піщанського, Новоєлизаветівського, Новоолександрівського, Сергіївського НВК та Новоекономічної, Гродівської, Удачненської, Миколаївської шкіл. 
Біля 700 учнів 1-11 класів взяли участь у ІХ Всеукраїнському конкурсі з українознавства «Патріот» та у VIII Всеукраїнській українознавчій грі «Соняшник».
У січні 2017 року відбулася районна літературно-дослідницька конференція до 90-річчя від Дня народження громадського діяча Олекси Тихого. Учениця Гродівської ЗОШ Баришник Анастасія взяла участь в обласних Х (ювілейних) «Олексиних читаннях». 
Біля 20 учнів взяли участь у Всеукраїнському конкурсі учнівської та студентської молоді «Змагаймось за нове життя!», присвяченому Лесі Українці.
Учні навчальних закладів та вихованці гуртків районного Будинку дитячої творчості взяли активну участь в обласному конкурсі юних фотоаматорів « Моя Україна», який проходив в жовтні місяці, представники району посіли 4 призові місця; в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу військово-патріотичної творчості учнівської молоді «За нашу свободу»(6 призових місць). 
Всі навчальні заклади району стали учасниками акції «Відеопривітання захиснику Вітчизни» (кращі відео були викладені в YouTube) та обласній акції флеш-мобів до Дня Соборності України. 
Успішною стала і участь вихованців гуртків районного Будинку дитячої творчості в обласних фестивалях дитячої художньої творчості до Дня Землі та «Єдина родина», що пройшли у м.Слов’янську. Вихованці гуртків посіли 19 призових місць. 
На обласному етапі Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-прикладного та ужиткового мистецтва «Люби і знай свій край», який проходив в березні в м. Краматорську, представники району посіли 21 призове місто, з них п’ять — перших. 
Не менш значимою стала участь вихованців БДТ в обласному етапі Всеукраїнського дитячо-юнацького фестивалю народного мистецтва «Смарагдові витоки» — 6 призових місць.
Справжньою школою громадянського становлення школярів району є їх участь в роботі районної Ради. Не один рік поспіль основною формою роботи ради старшокласників є проектна діяльність учнівських колективів шкіл району. В цьому році радою старшокласників реалізовано проект «Я – громадянин, патріот незалежної держави України», який мав на меті формування особистості, яка усвідомлює свою приналежність до українського народу, яка відчуває відповідальність за сьогодення та майбутнє своєї держави та українського народу. 
Були проведені такі заходи:
— районний конкурс плакатів, листівок і оберегів «В єдності наша сила»;
— конкурс проектів «З душею про Україну»;
— районний конкурс на кращу символіку районної ради старшокласників;
— акція «Милосердя»(збір коштів для громадян, які опинились в скрутному становищ);
— районна акція «Лелеченя добра»;
— літературно-музичний фестиваль «Розстріляна молодість»;
— конкурс ессе «Я – європеєць!»;
— конкурс малюнка «Кобзарева криниця»;
— конкурс серед лідерів учнівського самоврядування «Я – волонтер!»;
— акція «Ми пам’ятаємо.»(до Дня пам’яті жертв голодомору»);
— конкурс проектів «Долю рідного краю пише кожен із нас»;
— проведення гри патріотичного спрямування «Ігри юних патріотів».
На базі Новотроїцької ЗОШ І-ІІІ ст. пройшла районна спартакіада допризовної молоді для учнів 9-11 класів. І місце отримала команда Лисівської ЗОШ І-ІІІ ст., ІІ – Піщанського НВК, ІІІ – Новоекономічної ЗОШ І-ІІІ ст. 
Районне свято «Захисник Вітчизни» з елементами Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») проведено на базі Срібненського НВК.
Сприяє патріотичному вихованню учнів відзначення в школах річниці з Дня Перемоги у Другій світовій війні, річниці визволення Донбасу від німецько – фашистських загарбників, Дня пам’яті жертв політичних репресій та голодомору, річниці Конституції України, Дня Соборності України, Дня Захисника України, Дня вшанування учасників бойових дій на територіях інших держав, Дня вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.
В ході відзначення знаменних дат в школах оформлено тематичні стенди. Стали традиційними заходи військово-патріотичного характеру: огляд козацьких загонів, військово-спортивні розваги. Учні шкіл, в мікрорайонах яких знаходяться військові ЗСУ, підтримують з ними зв’язки: вітають з національними святами, запрошують на шкільні заходи, спортивні змагання.
У всіх закладах освіти району оформлено куточки державної символіки, державні національні символи використовуються при проведенні загальношкільних свят. 6 закладів освіти (Удачненська ЗОШ, Новоекономічна ЗОШ, Гродівська ЗОШ, Гришинський НВК, Сергіївський НВК, Сонцівський НВК) придбали за кошти райради стенди «Куточок доблесних захисників України».

- Реклама -