Колегія Донецької ОДА: медицина, нагороди та втрачені мільйони

На колегії обласної держадміністрації, яка відбулася вчора у Дружківці, серед іншого, обговорили питання розвитку медицини, ухвалили обласну цільову соціальну програму протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2017-2018 роки, проект комплексної програми розвитку сільських територій та використання коштів екологічного фонду.
Ось, що пише з цього приводу голова ОДА Павло Жебрівський на своїй сторінці у Фейсбуці:
«Традиційно, розпочали засідання з нагородження. Так, ордени «За заслуги» ІІІ ступеня вручили Віктору Дементьєву, старшому тренеру збірної команди України з велоспорту серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату та Анатолію Зорі, завкафедри ДВНЗ «Донецький національний технічний університет». Почесні грамоти Кабінету Міністрів України – Костянтину Морозову, начальнику цеху металургійної оснастки ПАТ «Енергомашспецсталь» та Ніні Носенко, директору з якості ПАТ «Енергомашспецсталь».
Щодо суті розглянутих питань.
Перше. Медицина
Фактично нам доводиться з нуля створювати 3 рівень меддопомоги на території Донецької області. Вже працює дитяча хірургія, кардіохірургія, відновлюється психіатрична лікарня, зараз будуємо діагностичний центр, будуємо обласну лікарню у Маріуполі, плануємо відкрити перинатальний центр в Краматорську. Завдяки чи наперекір, але третій рівень медичної допомоги у Донецькій області точно буде. Працюватимемо спільно з тими громадами, з тими керівниками, які зацікавлені мати в своїх населених пунктах достойні лікарні. Крім того, поставив задачу перед представниками місцевих громад активніше працювати за урядовою програмою «Доступні ліки». Це вкрай важлива й успішна програма, яка у цьому році була реалізована Кабміном. Це те, що реально полегшує життя людям. Тому ігнорувати її на місцях неприпустимо.
Друге. Обласна цільова соціальна програма протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2017-2018 роки. Докладно з нею можна ознайомитися за цим посиланням (doz.donoda.gov.ua/wp-content/uploads/2017/10/Proekt.pdf) 
Від себе ж додам: ця програма, по-перше, дасть можливість підтримати тих людей, які захворіли цим страшним недугом; по-друге, спрямувати наші зусилля на профілактику. Ці питання під час збройних конфліктів актуалізовуються. Надзвичайно важливо, що на Донеччині нам вдається тримати ситуацію під контролем. Але закликав керівників міст та районів провести у себе наради з цього питання за участю відповідних служб, загострити увагу на цій проблемі та розставити акценти. Це необхідно для безпечного життя 2 млн 200 тисяч людей, які проживають на території Донеччини, контрольованій українською владою.
Третє. Вкрай незадоволений залишився проектом комплексної програми розвитку сільських територій та звітом про діяльність Головного управління Держпродспоживслужби у Донецькій області. На доопрацювання програми по сільським територіям дав місяць Олександру Дзигіму, керівнику цього напрямку. А стосовно Головного управління Держпродспоживслужби у Донецькій області, вважаю, потрібно вдатися до більш рішучих дій — Олександр Тузов, який його очолює, не забезпечує системної роботи. Тому колегіально вирішили звернутися до керівництва Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів з проханням розглянути питання про невідповідність Олександра Тузова займаній посаді.
Четверте. Недостатнє використання коштів екологічного фонду. Попри те, що Донеччина посідає 5 місце в Україні за його наповненням, і попри те, що область розробила низку екологічних програм, керівники місцевих громад (Вугледара, Дружківки, Краматорська, Покровська та Нікольського району) вже півтора року не можуть подати нормальні проекти та нарешті використати ці кошти на благо своїх громад. Йдеться загалом про суму в 100 млн гривень! «Рекордсмен» у цьому антирейтингу – Краматорськ: тут «зависли» 9 проектів, які мали б бути реалізовані коштом екологічного фонду. Тому ухвалили рішення про перерозподіл 100 млн грн, які не здатні використати керівники вищезгаданих міст та району — порадимося й ухвалимо на наступній колегії, куди саме спрямуємо ці мільйони. Мери та голови райдержадміністрацій мають нарешті навчитися працювати й бути відповідальними перед своїми людьми».

- Реклама -