Донецький та Ризький технічні університети підписали договір

14 жовтня найстаріший університет Латвії – Ризький технічний університет (РТУ) відзначив своє 155-річчя. На заходах були присутні и представники Донецького національного університетут (ДонНТУ), який після захвату Донецька проросійськими силами переїхав до Красноармійська (з 2016 року – Покровськ).
Протягом тижня в РТУ проходили урочисті заходи: наукова конференція «Історія вищої технічної освіти в Латвії», засідання «Історія інженерних наук і вищих навчальних закладів» в рамках 58 Міжнародної наукової конференції РТУ, церемонія нагородження почесними званнями.
РТУ було засновано 14 жовтня 1862 року і було названо Ризьким політехнічним училищем, яке стало першим профільним технічним навчальним закладом не тільки на території Латвії, але й в усій Російській імперії. Університет було засновано на основі глибоких європейських традицій, який потім сформував модель технічної вищої освіти в Європі.
Одним із значних подій урочистостей став конкурс на щорічну премію РТУ за валоризацію (комерціалізацію) проектів, розроблених в університеті, просування, патентування та впровадження результатів прикладних досліджень, а також їх використання при створенні нових підприємств. Однією із стратегічних цілей РТУ є створення середовища для ефективного впровадження технологій і розвитку інновацій. Найбільша увага приділяється розвитку підприємницького духу саме у студентів, навчанню не тільки висококваліфікованих фахівців, але й роботодавців на ринку праці.
В урочистостях від ДонНТУ взяли участь Ірина Швець, проректор з міжнародних зв’язків і Євген Збиковський, завідувач кафедрою хімічних технологій. Під час прийому Ректором, академіком Леонідасом Рібіцкісом були оголошені привітання і вручені пам’ятні подарунки від ДонНТУ. Для гостей Університету було організовано велику програму, яка включала ознайомлювальний тур про кампусу РТУ, урочистий прийом Ректора. Ввечері відбувся святковий концерт і бал. Рівень урочистостей був дуже високим: з привітаннями виступили особисто прем’єр-міністр Латвії Маріс Кучінскіс і інші офіційні гості. Серед запрошених були також посли іноземних держав, в тому числі від України – перший секретар посольства України в Латвії Олександр Сіренко.
Велике враження на всіх гостей справив гала-концерт, на якому виступили хорові колективи Латвії та артисти Латвійської національної опери. Святкові заходи завершилися балом в честь ювілярів та гостей Університету.
Під час перебування в РТУ відбулася зустріч представників ДонНТУ з проректором з міжнародних зв’язків РТУ Ігорем Тіпанс. Результатом зустрічі став підписаний договір про співробітництво. Досягнута домовленість про партнерство передбачає розвиток академічних зв’язків між університетами за різними напрямками співпраці. 

- Реклама -