В Україні очікується чергова епідемія грипу: що потрібно знати про вірус та як лікуватися

У листопаді в Україні очікується чергова епідемія грипу. Про це повідомляє лікар епідеміолог Покровської міськрайфілії ДУ «ДОЛЦ МОЗ України» Н.А.Глушко. Вірус грипу дуже небезпечний, він постійно змінюється, що ускладнює процес лікування захворювання. Постійно виникають нові штами грипу, що дозволяє інфекції перебороти захисний бар’єр імунної системи людини та виробляти стійкість до лікарських засобів.

Як відрізнити грип від гострих респіраторних інфекцій?

Перші симптоми грипу:         

Гострий початок

Лихоманка, загальна слабкість, головний біль

Різке підвищення температури тіла до 39-40 градусів

Ломота у тілі, біль у м’язах.

Найбільш небезпечний грип для малюків у віці до 3-х років, вагітних, людей похилого віку старше 60-ти років, людей з хронічними захворюваннями верхніх дихальних шляхів.

У 2017 році очікується штам вірусу грипу А (H1N1) – свинячий грип, варіант вірусу А (H3N2) – гонконгський грип та вірус грипу В.

За лічені години після зараження вірус грипу глибоко втілюється у слизові оболонки дихальних шляхів та викликає велику кількість ускладнень.

Самий ефективний захист боротьби з грипом – вакцинація (підготовка організму людини перед епідемією). Вакцина виготовляється із вбитих або слабких збудників та сприяє боротьбі з інфекцією. Щеплення проти грипу необхідно проводити завчасно, приблизно за 1 місяць до початку епідемії, щоб організм зміг виробити захисні антитіла. В першу чергу рекомендується вакцинувати так звану «групу ризику»: медпрацівників, військовослужбовців, педагогів, учнів, людей з хронічними захворюваннями верхніх дихальних шляхів.

На територію регіону та в цілому по Україні вакцина надійде з кінця жовтня.

- Реклама -