В листопаді можливі нові акції протестів гірників, — Волинець

На вихідних знову загострилася ситуація на шахтах державних підприємств.  Про це на своїй сторінці в Фейсбук повідомив голова незалежної профспілки гірників України і Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець.

«На вихідних знову загострилася ситуація на шахтах державних підприємств. З понеділка гірники першої зміни ВП «Шахти № 9 «Нововолинська» припинили відвантаження вугілля споживачам. 

Шахтарі ВП Шахти 1/3 «Новогродівська» Донецької області знаходяться в очікування виплати зарплати і чи не в останнє повіривши обіцянкам міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігоря Насалика про її виплату. Якщо в найближчі дні не буде виплачена зарплата, то цілком можливі страйки. 

На Шахті №2 «Новогродівська» ДП «Селидіввугілля» відбувається затоплення. А на Шахті 1/3 «Новогродівська» може відбутись прорив великого об'єму води із резервуарів, так як туди відкачують воду із закритої шахти №2 «Новогродівська». Через це жителі міст Селидове, Новогродівка та навколишніх населених пунктів занепокоєні можливим підтопленням своїх будинків.

Шахтарі ДП «Лисичанськвугілля» готові вдатися до страйку, якщо найближчим часом їм не виплатять зарплату. Крім того, генеральний директор держпідприємства дав вказівку директорам шахт розправлятися із лідерами Незалежної профспілки гірників України, що, звісно, ще більше загострило ситуацію в колективі.

Усі ці питання я сьогодні обговорив з міністром Ігорем Насаликом. І схоже на те, що він сам не знає як виправляти дану ситуацію. 

Якщо у середу буде прийняте рішення на засіданні бюджетного Комітету ВР України про перерозподіл коштів із однієї програми на іншу у сумі 304 млн грн на погашення заборгованості із зарплати шахтарям, то ще дещо заспокоїть ситуацію на шахтах держпідприємств. 

Але вже в листопаді можливі нові акції протестів гірників», — написав профспілковий лідер.

Нагадаємо, що в Мирнограді акція протесту почалася 9 жовтня. Свої вимоги працівники шахти виклали у листі на ім'я прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана та керівника профільного міністерства Ігоря Насалика. Ввечері для виплати заробітної плати працівникам основних професій шахти «Капітальна» (колишня ім. Стаханова) ДП «Мирноградуголь» (колишнє «Красноармійськвугілля») надійшло 4 мільйони гривень.

10 жовтня відбулася конференція трудового колективу ДП «Мирноградуголь», на якій було прийнято рішення про підготовку страйку шахтарів.

11 жовтня проходили непрості переговори в Києві.

- Реклама -