На Донеччині дозволять відстріл диких тварин

Для регулювання чисельності популяції окремих видів тварин сформують спеціальні групи. Про це на зустрічі з підприємцями Донеччини повідомив глава обладміністрації Павло Жебрівський.

Як пише видання "Антикризовий медіа-центр", заборона на проведення полювання в зоні АТО привела до зростання чисельності певних видів тварин на території Донецької області. З одного боку, це плюс – фауна стабілізувалася, але з іншого – дикі тварини спокійно виходять на дороги, а також нападають на домашню худобу та птицю.

Особливе занепокоєння жителям сільських районів і фермерам доставляють вовки та лисиці, які без побоювань наближаються до господарств і завдають великої шкоди. «Вовки стали часто до нас навідуватися. Вони не бояться ні собак, ні сторожів. Загризли вже кілька десятків курчат. Лисиці теж нападають», – поскаржилися губернатору фермери з Покровського району. Їх підтримали жителі інших районів області – така проблема є по всій Донеччині.

За словами Павла Жебрівського, вже розроблені заходи з регулювання чисельності диких тварин. «Будуть сформовані групи, що складаються з представників штабу АТО, військовослужбовців поліцейських і професійних мисливців, які займуться відстрілом на території Донецької області», – сказав губернатор.

Як відомо, проведення мисливських сезонів в Донецькій області заборонено. Обмеження діє до завершення АТО на території регіону. Відстріл диких тварин можливий лише в тому випадку, якщо хижаки загрожують життю і здоров’ю людей, свійських тварин, завдають значної шкоди сільському, лісовому або мисливському господарству, порушують природний баланс видів, а також загрожують існуванню інших видів диких тварин.

- Реклама -