В Добропільському районі виявили горе-матір

- Реклама -
Під час рейду по родинам, які опинилися в складних життєвих умовах та перебувають на обліку, інспектор ювенальної превенції Добропільського відділення поліції Юлія Мурашко разом з співробітниками соцслужб натрапили на багатодітну родину, в якій побутові умови не є придатними для нормального проживання та розвитку дітей. Матері дано термін на виправлення ситуації.
На території Святогорівської сільської ради Добропільського району проживає 8 підоблікових родин. В них виховується 23 дитини віком від 9 місяців до 14 років. Соцпрацівники та правоохоронці регулярно перевіряють в таких сім’ях умови перебування неповнолітніх та стежать за відсутністю фактів застосування до них фізичної сили з боку дорослих.
Так, під час чергової перевірки, поліцейські та представники соціальної служби відвідали багатодітну родину, де вихованням чотирьох дітей займається одна 32-річна матір. На момент візиту старші діти 13-річний хлопчик, 12-річна дівчинка та 6-річний першокласник були в школі, а найменший – 3-річний хлопчик був вдома на господарстві із матусею. Дитина мала неохайний вигляд, а в кожній кімнаті було не прибрано і брудно. Господиня пояснила, що не встигла прибрати, бо весь вільний час приділяє маленькому синові. Але таке пояснення не є виправданням того, що всі члени цієї родини повинні жити в антисанітарних умовах.
Інспектор ювенальної превенції Юлія Мурашко та представники соцслужби порадили багатодітній матері приділяти увагу всім дітям, а також не забувати наводити порядок в оселі, адже неповнолітні повинні жити і виховуватись в належних умовах. Крім того, відносно жінки складено адміністративний протокол за ст.184 «Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей» Кодексу України про адміністративні правопорушення та надано термін для усунення недоліків.
Під час перевірки інших 7 підоблікових родин цієї селищної ради, батьки зауважень від правоохоронців та соцпрацівників не отримали, повідомляє Покровський відділ поліції Донецької області.
«Під час перевірки родин, які опинились в складних життєвих обставинах, ми завжди перевіряємо виконання батьками обов’язків щодо виховання дітей, з’ясовуємо чи не піддаються насильству діти з боку дорослих, а також умови проживання неповнолітніх. На виявлені недоліки відразу реагуємо. В багатьох випадках, аби виправити ситуацію в родині, достатньо і профілактичної бесіди з батьками. Але, на жаль, в деяких випадках доводиться застосовувати жорсткі заходи впливу — вилучення дітей з родини та поміщення до медичного закладу. Але, це все вживається заради безпеки дітей. Тому, всі родини, які перебувають на обліках, ми будемо постійно відвідувати і перевіряти, щоб,  в разі необхідності, своєчасно надати допомогу», — зазначила Юлія Мурашко.

- Реклама -