В ДонНТУ-переселенці вручили почесний диплом професору з Німеччини

- Реклама -
Сьогодні, 11 вересня, в Донецькому національному технічному університеті (після окупації Донецька в 2014-му переїхав в Красноармійськ, який тепер зветься Покровськ) пройшла урочиста церемонія вручення диплому почесного доктора ДонНТУ Сергію Івановичу Антонюку, професору, завідувачу кафедри механічних технологічних процесів технічного університету Кайзерслаутерна.
Сергій Антонюк – почесний випускник кафедри «Машини та апарати хімічних виробництв» ДонНТУ. Після захисту дисертаційної роботи в Україні проходив навчання в докторантурі в Магдебурзькому університеті ім. Отто-фон-Гьоріке. Там же успішно захистив докторську дисертацію.
На сьогоднішній день професор співпрацює з багатьма світовими університетами та міжнародними науковими центрами й установами, керує щорічним стажуванням студентів і аспірантів з Великобританiї, Нiдерландiв, Швейцарii, України, Болгарiї, Россії, Китаю та ін..
Особливу вагому роботу веде у галузі співпраці з вишами України, насамперед – з Донецьким національним технічним університетом у питаннях щодо організації та проведення стажування і наукових досліджень студентів, магістрів, аспірантів і співробітників у галузі механіки дискретних матеріалів сучасного хімічного машинобудування і хімічної технології.
Спрямованість наукової роботи професора Антонюка доволі широка: контактна механіка та динаміка руйнування частинок і агломератів; фільтрування рідин і газів; агломерація, грануляція та нанесення покриттів в псевдозрідженому шарі; моделювання обчислювальної гідродинаміки багатофазних потокiв.
Сергій Іванович має ряд відзнак за наукову діяльність. За його підтримки у 2009 poці мiж двома університетами (TUHH і ДонНТУ) були засновані два спільні науково-дослідницькі проекти за темами «Термомеханічні взаємодії часток i гранул у процесах і апаратах хімічної технології» та «Розробка програмного середовища для моделювання процесів твердих часток методом дискретних елементів», що є базою для кандидатських дисертацій і магістерських робіт.
Враховуючи вклад Сергія Антонюка в розвиток співробітництва між вишами Німеччини та ДонНТУ, вручення диплому почесного доктора стала цілком логічним і закономірним кроком. Присутні на церемонії ректор і проректори університету щиро привітали професора та наголосили на важливості подальшого розвитку міжнародного партнерства.
В рамках заходу для студентів початкових курсів ДонНТУ також пройшла відкрита лекція Сергія Івановича та його аспіранта Пауля Бронінгера, в ході якої вони розповіли про університет Кайзерслаутерна, детально зупинилися на свої діяльності, напрямках співробітництва з ДонНТУ, а по закінченні – відповіли на запитання та закликали молодь до активної роботи.

- Реклама -