Децентралізація: Лисівка скасувала об’єднання з Покровськом

- Реклама -
Депутати Лисівської сільської ради (Покровський район Донеччини) відмінили своє попереднє рішення про об’єднання з містом Покровськом. Вони надали згоду на створення сільської громади разом з селами Петрівської та Сонцівської сільських рад. За таке рішення віддано 10 голосів депутатів, 4 – проти, 1 – утримався.
Це рішення далося не зразу і не просто. Депутатами вивчалася громадська думка, села Даченське, Гнатівка, Ріг висловили своє бажання приєднатися до міста, села Лисівка, Сухий Яр, Зелене, Новий Труд, Новоукраїнка, Чунишине – за об’єднання у сільську громаду, Новопавлівці розділилися у своїх поглядах, повідомляє сайт Покровської (Красноармійської) районної державної адміністрації.
Ось, що пише РДА:
«Реформа децентралізації в Україні триває вже два роки, проте тільки зараз прості люди поступово розуміють її суть та можливості, які відкриваються перед новою об’єднаною територіальною громадою. Саме ця реформа зможе врятувати українське село. Децентралізація відкриває маленьким населеним пунктам перспективи. Об’єднуючись у громади, ті стають сильнішими і потужнішими.
Проте в перспективному плані області існує тільки варіанти приєднання до міст. Однією з причин, якою пояснюють таке «не бачення» сільської громади, що неодноразово озвучувалася на спільних засіданнях, круглих столах для депутатів, є відсутність кадрів, які працюватимуть в новій громаді, а відтак, неспроможність освоїти отримані кошти. Це звучить обурливо для сільського населення. Буцімто в селі не залишилося жодної освіченої людини. Для Лисівців же це ще один шанс зупинити відтік молоді до міста, створити гідні умови для підростаючого покоління та самим бути господарями на власній землі.
По Україні вже багато успішних прикладів. Розвиток спортивної інфраструктури, будівництво доріг та тротуарів, парків та скверів, ремонт лікарень та шкіл, розвиток громади за міжнародними проектами, все це вже доступно Березівській ОТГ на Сумщині, Тетерівській, Новоборівській, Ушомирській та Баранівській ОТГ на Житомирщині та багато іншим сільським громадам, хто не побоявся та, користуючись принципом добровільності, об’єднався «село з селом».
Децентралізація – це переміщення влади від центру на місця. Тож чим коротший шлях будуть проходити отримані податки, а їх передбачається в громаді не мало: 60% ПДФО, 50% екологічного податку, акцизний податок з реалізації підакцизних товарів, 100% єдиного податку, державного мита, податку на прибуток та майно, державна субвенція на освіту та медицину, тим якісніше буде здійснюватися їх освоєння. Поступово населення розуміє, що не обов’язково кудись віддавати отримані кошти, в район чи в місто, що буде центром ОТГ. Можна об’єднатись з своїми сусідами, в яких такі самі проблеми та потреби, і спільно розбудовувати громаду, бути господарями на своїй багатій землі».

- Реклама -