Як бойовики зривають «Мінськ» на Донбасі

- Реклама -
За даними щоденних звітів СММ ОБСЄ кількість порушень режиму припинення вогню з боку незаконних збройних формувань ОРДО (окремі райони Донецької області – фактично окупована територія, так звана «ДНР») та ОРЛО (окремі райони Луганської області – фактично окупована територія, так звана «ЛНР») у серпні поточного року у порівнянні з липнем збільшилася на 30 відсотків і склала 305 випадків. Про це повідомляє на своїй сторінці у «Фейсбуці» прес-центр штабу АТО.
За даними прес-центру, НЗФ ОРДЛО продовжили обмежувати свободу пересування та створювали інші перешкоди у виконанні мандату Місії ОБСЄ, включаючи залякування її представників. 
Так, протягом серпня, окрім перепон пов’язаних з мінною небезпекою, зафіксовано 62 випадки перешкоджання діяльності СММ ОБСЕ. Серед них: заборона доступу патрулям Місії 43 рази, допуск за умови 13 випадків, перешкоджання дистанційному моніторингу з застосуванням БПЛА 6 разів. Для прикладу, у двох останніх випадках – 26 і 30 серпня в Ясинуватій, озброєні особи, за наказом своїх командирів, не дозволили спостерігачам здійснити політ БПЛА в районі Донецької фільтрувальної станції, погрожуючи його збити.
За аналогічний період з боку підрозділів Збройних Сил України ОБСЄ було обліковано лише 5 випадків обмеження свободи пересування або інших перешкод у виконанні мандату Місії.
У серпні бойовики продовжили практику не допуску патрулів СММ ОБСЄ до певних районів на тимчасово окупованій території України. 
Так, упродовж тривалого часу повністю заблоковано доступ патрулів СММ ОБСЄ до району Комсомольське – Кумачеве – Новоазовськ – Саханка, який відповідно до пункту 5 Меморандуму про виконання положень Протоколу по результатам консультацій Тристоронньої контактної групи від 19 вересня 2014 року має бути вільним від важкого озброєння та воєнної техніки. Внаслідок зазначеного представники Місії не мали можливості відвідати цей район та верифікувати стан виконання зазначеного положення Мінських угод.
Крім того, упродовж серпня 2017 року СММ ОБСЄ зафіксувала понад 520 одиниць озброєння та військової техніки з боку НЗФ ОРДЛО в порушення визначених Мінськими домовленостями ліній відведення важкого озброєння. Так, 126 одиниць ОВТ (РСЗВ, самохідні та буксирувані артилерійські установки, танки та міномети) були розміщені з порушенням лінії відведення, 292 одиниці зафіксовані за межами визначених місць зберігання, а 110 одиниць були взагалі відсутні у місцях зберігання.
Зазначені дії НЗФ ОРДО та ОРЛО вкотре демонструють стійке небажання дотримуватись Мінських домовленостей, а також сприяти виконанню мандату СММ ОБСЄ на тимчасово непідконтрольній Уряду України території, підкреслюють в штабі АТО.

- Реклама -