«Селидіввугілля» знову в центрі тендерного скандалу: що на цей раз купили шахтарям

- Реклама -

11 липня державне підприємство «Селидіввугілля» уклало угоду з ТОВ «Енергоопт» щодо постачання відбійних молотків на суму 193 тис. гривень. Угода укладена без проведення торгів по так званим «допороговим» закупівлям, пишуть Наші гроші.

Як повідомляється у системі «Прозорро», ДП «Селидіввугілля» закупає відбійні молотки марки 2Б та 2К, а також бойки до них. Товар потрібно поставити замовнику протягом п’яти днів з моменту отримання відповідної заявки.

З угоди не відомо, відбійні молотки виробництва якої країни закупило державне підприємство. Відомо лише, що ціна за одну одиницю склала 5800 гривень. 

З відкритих оголошень відомо, що в Україні вказані марки впневматичних молотків продаються двох видів – російського виробництва і китайського, з подальшим збиранням в Україні. У публічних оголошеннях МО-2Б можна знайти за ціною від 2300-2540 гривень за штуку до 3530 гривень виробництва Тюменського ЕМЗ. Натомість, на початку року інше ДП -«Красноарміськвугілля», закупило відбійні молотки МО-2Б по 4500 гривень за штуку.

Іншу марку молотка – 2К на українському ринк уможна купити навіть дешевше. Так, фірми пропонують такий інструмент від 1650 гривень за штуку. 

На початку місяця «Селидіввугілля» закупив у ремкомплект до насоса 1В-20 за 89 тисяч гривень. За даними «Прозорро», крім цих двох угод «Енергоопт» отримував тільки замовлення від сусіднього ДП «Мирноградвугілля» (колишнє «Красноарміськвугілля»), яке скупилося минулого місяця у фірми по без тендерній процедурі на 587 тисяч гривень. 

Нагадаємо, в загальному обсязі закупівель «Селидіввугілля» укладання угод за допороговою процедурою становить високу частку. При цьому регулярними є випадки закупівлі товару чи робіт по завищеним цінам.

- Реклама -