Юні мандрівники з Мирнограду підкорили гору Говерлу (Фото)

- Реклама -

Гори завжди приваблювали людину, яка прагнула випробувати себе, знайти  натхнення, зміцнити  здоров’я. Високі вершини, потужні вітри, гомін гірських річок та водоспадів, безлюдні краєвиди, дзеркально чисті озера, повний спокій на полонинах — усе це допомагає хоч на деякий час забути про міську метушню. Мабуть, такого відпочинку, як у поході, ви не зможете отримати більше ніде.

Ось і групу туристів НВК та гуртківців БТДЮ з Мирнограду гори покликали до себе. В юних романтиків  виникло бажання здійснити похід, який би поєднав спортивний характер та пізнавально-краєзнавчу активність. З цією метою був розроблений маршрут пішохідного спортивного туристського походу другого ступеня складності, де є широкий спектр локальних та протяжних перешкод: складні вершини, водні перешкоди, траверси кам’янистих осипів, переходи через хащі гірської сосни (жереп).

У період із 15 до 23 червня був здійснений навчально-тренувальний похід по Карпатському біосферному заповіднику «Чорногірський масив» за маршрутом: м. Мирноград — м. Дніпро — м. Тернопіль — с. Дземброня (Івано-Франківська обл.) — полонина Смотрич — г. Смотрич — г. Піп-Іван — оз. Бребенескул — оз. Несамовите — с. Козмещик — с. Лазещина (Закарпатська обл.) — м. Тернопіль — м. Дніпро — м. Мирноград.  

"Основне завдання туристської мандрівки — сприяння активному відпочинку, зміцнення здоров'я, підвищення спортивної майстерності, набуття прикладних і спеціальних навичок, огляд визначних туристсько-екскурсійних об'єктів", — зазначив керівник походу Юрій Калінкін.

Чорногора – це тридцятикілометровий хребет висотою близько 2000 метрів, що тягнеться з північного заходу на південний схід і характеризується хвилястою лінією найвищих в Україні вершин: Петрос (2022м), Говерла (2061 м), Брескул (1911 м), Туркул (1933 м.), Гутин-Томнатик (2016 м), Бребенескул (2035 м), Менчул (1998 м), Смотрич (1894 м), Чорна Гора (Піп Іван) (2028 м).

Незважаючи на сильний вітер з дощем, туман, який не давав рухатися вперед групі 2 дні, учасники походу витримали примхи природи на початку шляху та досягли головної цілі – підкорили гору Говерлу. А що може бути кращим за свіже повітря, чудові, місцями захопливі, краєвиди гір, полонин, озер? Увесь день у русі, пізнаючи нові красиві місця, ночуючи в наметах,  і все це наодинці з природою, далеко від цивілізації, з рюкзаками за плечима.

Цей похід мав велику пізнавальну цінність, сприяв фізичному загартовуванню, дав туристам можливість оволодіти та закріпити навички з техніки пішохідного туризму, підвищити спортивну майстерність.

- Реклама -