У Покровьку обікрали двох жінок через Інтернет та телефон

- Реклама -

У Покровську чергові жертви шахраїв втратили свої кошти. Минулої доби їх ошукали майже на 8 тисяч гривень. Одна з потерпілих зробила передоплату за товар інтернет-продавцю і залишилися без 6 400 гривень, а інша -перерахувала 1 600 гривень на лікування «знайомому».

До чергової частини Покровського відділу поліції звернулася 40-річна місцева мешканка із заявою про те, що невідома особа заволоділа її грошима. Виявилося, що кілька днів тому потерпіла знайшла на інтернет-сайті об’яву з продажу качок, здзвонилася із продавцем і домовилась про придбання птахів.

Спочатку треба було перерахувати постачальнику передплату – 6 400 гривень, і довірлива жінка так і зробила. Вже коли всі строки отримання замовлення були вичерпані, а продавець безслідно зник і вимкнув телефон, потерпіла зрозуміла, що стала черговою жертвою зловмисників.

«Я багато разів чула, що саме так шахраї і дурять людей, але не могла і подумати, що можу опинитися в такій самій ситуації»,- розповіла в поліції ошукана покровчанка.

У другому випадку, який того ж дня зафіксували покровські правоохоронці, на «гачок» до шахраїв потрапила літня жінка. З’ясувалося, що напередодні їй зателефонував невідомий і назвався ім’ям чоловіка, якого вона добре знала. Під час телефонної розмови він розповів 76-річній жінці, що зламав ногу і йому терміново потрібні гроші на операцію – 1 600 гривень.

«Знайомий» пообіцяв старенькій, що віддасть борг, як тільки вийде з лікарні. При цьому чоловік сказав, що гроші краще покласти не на його банківський рахунок, а на мобільний телефон. Бабусі стало жалко «бідолаху», і вона виконала його прохання. Наступного дня пенсіонерка розповіла сусідці про допомогу знайомому, на що та відповіла, що вчора ввечорі на власні очі його бачила і гіпсу на його нозі не було. Жаліслива бабця вирішила сама подзвонити приятелю. На її здивування, він відповів, що живий та здоровий і що сам їй давно вже не телефонував. Ошукана жінка прийшла до поліції з відповідною заявою і проханням допомогти повернути втрачені гроші.

За цими фактами поліцейськими відкриті кримінальні провадження за ч.1 ст.190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України. Правопорушникам, які обманним шляхом заволоділи коштами покровчан загрожує тюремний термін – до 3-х років позбавлення волі.

Правоохоронці Покровського відділу поліції вкотре звертаються до громадян із проханням розповісти про розповсюджені шахрайські схеми своїм близьким та знайомим, в першу чергу, людям похилого віку. 

Поінформованність про дії шахраїв, пильність та увага вбережуть вас та ваших рідних від матеріальних втрат і не дадуть змоги зловмисникам поповнити свої кишені.

- Реклама -