Як тривають пошуки зниклої Аліни з Гірника на Донеччині

- Реклама -

Роботу оперативного штабу на місці сьогодні перевірив заступник голови Нацполіції України – начальник ГУНП в Донецькій області В’ячеслав Аброськін. Оперативники перевіряють кожну отриману інформацію. З місцевими дітьми, які можуть щось знати про дівчинку, працюють співробітники ювенальної превенції.

Триває 8-й день пошуків 6-річної Аліни. Льоля, як називають її рідні, зникла вдень 19 червня, а її батьки повідомили про це до поліції тільки пізно ввечері, втративши дорогоцінні хвилини.

Інформація, отримана в результаті подворого обходу, прочісування території, відпрацювання всіх покинутих будівель, шахти, водоймищ, стікається до оперативного штабу.

Наразі поліцейські вже по третьому колу перевіряють будинки та опитують місцевих, повертаючись до домоволодінь, де на момент обходу були відсутні господарі. Перевірено 2,5 тисяч людей. Хтось згадує нові деталі. Важливо, аби жодна інформація не уникнула з поля зору пошуковців. Адже хтось може надати, на перший погляд, незначні дані, які, згодом можуть зіграти велику роль.

Всього правоохоронці обійшли 3,5 тисяч квартир та будинків, з них 1,5 тисячі – нежилі. Залишилося обійти ще 2,2 домоволодінь.

Враховуючи місцевість, де є багато шурфів, шахтних відвалів, водоймищ, лісосмуг, правоохоронці не відкидають версію, що дівчинка могла кудись впасти.

Серед тих, хто задіяний до пошуків, — начальник пожежної частини Неля Чечета. У 2013 році жінка отримала почесне звання «Заслужений працівник цивільного захисту України». Працює в зоні проведення антитерористичної операції, ліквідуючи пожежі будинків місцевих мешканців після обстрілів терористів.

Вона розповіла, що рятувальники та водолази обстежили водойми, покинуті шурфи, всі колодязі, гідранти, водойми, будівлі колишніх підприємств та покинуті будинки, прочесана територія посадок, біля шахти, за межам Гірника. Каже, що люди допомагають. Так, до пошуковців звернувся чоловік із собакою, який розповів, що знайшов колготки. Проте було встановлено, що до дівчинки знахідка не має відношення.

Жінка зізнається, що такі пошукові операції – особливо тяжкі. Страшно, коли до таких наслідків призводить байдужість дорослих. Шукаючи Льолю, рятувальник згадує, як кілька років тому, ще на початку служби, стикнулася зі страшним випадком. У жовтні мешканка Курахівки залишила вдома самого свого сина, якому у грудні мало виповнитися 2 рочки, закрила та пішла народжувати другу дитину. Було холодно, хлопчик заліз на пічку кустарного виробництва та загинув.

Всього у Гірнику мешкає 1435 дітей. У містечку працює 2 школи та один дитячий садочок. Сюди приїхали співробітники ювенальної превенції з кожного відділу поліції області, аби працювати з малечею. Вже встановлено 12 дітей, які бачили дівчинку в день її зникнення.

Окрім того, правоохоронці встановили й свідків серед дорослих. Серед них – місцева мешканка, яка, за її словами, зустріла Льолю вдень 19 червня. Жінка розповіла, що спитала у дівчинки: де мама, чи випиває вона, на що малеча відповіла, що так. Тоді жінка дала їй цукерку.

Зараз у будинку Аліни тихо та порожньо. Її брата та сестер забрали до лікарні. Коли поліцейські сьогодні завітали до її батьків, то побачили бідну, проте чисту оселю. Чоловік та жінка роблять невеличкий ремонт, з яким їм допомагають волонтери. Обидва на момент відвідування поліції ознак алкогольного сп’яніння не мали. В очах матері – біль, хоча провину у зникненні доньки вона не визнає.

Поліцейські відпрацьовують всі можливі версії зникнення дитини. Встановлюють транспорт, який міг збити дівчинку, людей, які могли її викрасти. Кожна особа, яка викликає оперативний інтерес, одразу перевіряється за базами даних поліції. Наразі відпрацьовані всі раніше засуджені громадяни, перевірені їхні алібі. Окрім того правоохоронці не відкидають, що дівчинку могли вивезти за межі району або навіть області. Інформація про її зникнення розповсюджуються на блокпостах, вокзалах, місцях масового скупчення людей по всій Донеччині та за її межами.

Поліція закликає засоби масової інформації розповсюдити фотографію Аліни Васютіноі по всій країні.

- Реклама -