У Покровській оперзоні активізувались шахраї

- Реклама -

За добу мешканці Покровської оперзони втратили близько 40 тисяч гривень «розблоковуючи» свої банківські картки та «визволяючи» родичів. Про це повідомляє Покровський відділ поліції

У Мирнограді, Гірнику та Добропіллі громадяни втратили грошові залишки з своїх банківських рахунків одразу після спілкування із «співробітниками» банківських установ, а в Авдіївці пенсіонерка перерахувала зловмисникам кругленьку суму для того, аби її родичка не потрапила до тюрми.

Так, 26 червня до Мирноградського, Селидівського, Добропільського відділень поліції звернулися громадяни із майже однаковими заявами про те, що після спілкування по телефону із невідомими, з рахунків зникли грошові заощадження. Правоохоронцями було встановлено, що в усіх трьох випадках зловмисники діяли за старою, перевіреною ними схемою : телефонували людям, представлялись співробітниками Служби безпеки певного банку та випитували в довірливих громадян цифри, що зображені на зворотному боці їхніх пластикових карток. Аргумент шахраїв, який вони вдало використовували, також  був ідентичний –  дані потрібно назвати, аби в подальшому не допустити блокування банківської картки та подовжити строк її дії.

Через певний час усі постраждалі отримували смс-повідомлення про те, що з їхніх рахунків знятий увесь залишок грошових коштів. Таким чином, 74-річний пенсіонер з Мирнограду втратив 1 570 гривень, 46-річний чоловік з Добропілля – 19 800 гривень, а мешканець Гірника – 8 тисяч гривень.

За цими фактами поліцейськими відкриті кримінальні провадження за ст. 185 «Крадіжка» Кримінального кодексу України. Правопорушникам, які позбавили грошей чоловіків, відтепер загрожує до трьох років позбавлення волі.

Того ж дня в Авдіївці до поліції звернулась 73-річна місцева мешканка із проханням допомогти встановити особу, яка напередодні заволоділа грошима пенсіонерки, а саме 10 тисячами гривень.

З’ясувалося, що вночі потерпілій зателефонувала жінка і, змінивши голос, сказала, що це її донька і що вона потрапила до відділення поліції за побиття чужої дитини. Аби справу не відкривали, а її – відпустили, старенькій потрібно вранці піти до банківського терміналу і перерахувати гроші на певний рахунок. Також «донька» попросила пенсіонерку нікому не розповідати про цей випадок і не відповідати більше ні на чиї телефонні дзвінки. Вранці літня жінка замість того, що б зателефонувати своїй донці і дізнатися чи справді вона потрапила в біду, одразу ж вирушала в місто і перевела на вказаний їй вночі рахунок 10 тисяч гривень. Лише у другій половині дня до потерпілої приїхала справжня донька і із здивуванням вислухавши розповідь своєї матері про нічну «пригоду», в якій нібито вона була задіяна,  все заперечила і порадила розгубленій пенсіонерці не гаяти часу, а йти до поліції.

Співробітники поліції відкрили кримінальне провадження за ст.190 «Шахрайство» Кримінального Кодексу України. Особистість правопорушниці встановлюється.

- Реклама -