100 років тому сучасний Покровськ вперше отримав міський статус

- Реклама -

В Покровському  історичному музеї відвідувачі можуть подорожувати часом від кам’яного століття (зала археології) до сучасності (виставкова зала), зануритися у вихор історичних та культурних подій, замислитися та відрефлексувати. Сьогодні співробітники музею здійснили коротку віртуальну подорож до залу «Виникнення міста та соціально-економічний розвиток к.19 ст. – поч. 40-х рр. 20ст.».

"В 1914 році розпочалася Перша світова війна. Після століть перебування у складі непорушних імперій, на початку століття майже не було надії на новий політичний зліт українства. Однак в 1917 році відбулася демократична революція в Росії, яка зруйнувала багатонаціональну імперію та на її околицях переросла в національну. Всі народи, існування яких було підтверджено лише на етнографічних картах, отримали можливість здобуття незалежності. 17 березня 2017 року  Україна відзначала важливу подію –  100-річчя утворення Української Центральої Ради, саме цю дату вважають початком визвольних змагань українського народу 1917-1921рр. Революція призвела також до створення нових органів влади: Ради  робочих та селянських депутатів та Тимчасового уряду. Уряд приймає постанову за постановою, марно намагається стабілізувати політичну ситуацію, але в країні, більшість населення якої вірило в швидке позбавлення від тягот війни, в торжество демократії і соціальної справедливості,  різко посилюється розпад економіки. Але ми звертаємося до постанови від 3 червня 1917 року (за новим стилем 16 червня),  “О преобразованіи 41 сельскаго поселенія въ города, съ введеніемъ въ нихъ Городового Положенія”, яке залишило особливий слід в історії нашого міста, бо одним з  сільських поселень, яких стосується дана постанова, є селище Гришине. Тобто під час визвольних змагань Гришине насправді на короткий термін стає центром новоутвореного Гришинського повіту. Тобто саме сьогодні, 100 років тому, сучасний Покровськ вперше отримав міський  статус", — зазначається на офіційному сайті музею.

В історії сел. Гришине Бахмутського повіту Катеринославської губернії або м. Гришино (1917) буде ще багато дат та навіть назв. 31 травня  1922 року Донецький губернський виконавчий комітет прийняв постанову про розформування Гришинського повіту, 2 червня того ж року відповідне рішення прийняла Мала Президія ВУЦВК. Постановою Президії ВУЦВК 7 березня 1923 року був утворений Гришинський район з центром у селищі Гришине. Постановою Президії ВУЦВК 20 липня 1934 року Гришинський район був перейменований у Постишевський, а селище Гришине відповідно отримало назву Постишеве. В рамках підготовки до гучного святкування ювілею Червоної Армії у 1938 році селище Постишеве отримало нову назву – «Красноармійське» і статус міста (постанова президії Донецького обласного виконавчого комітету від 4 березня 1938 року).  А тому, що сьогодні ми живемо у місті Покровську, завдячуємо Постанові Верховної Ради від 12.05.2016 № 1353-VIII “Про перейменування деяких населених пунктів”, яка діє з  22.05.2016  року.

"Завдячуємо краєзнавчому товариству “Оберіг” та НІКО “Спадщина” за дослідження історії рідного міста, надання цікавих змістовних матеріалів на загальний огляд небайдужих громадян, привернення уваги до важливості історичної обізнаності мешканців та тісну співпрацю з Покровським історичним музеєм", — йдеться у повідомленні.

- Реклама -