Як в Добропільському районі протидіють дітям-злодіям

- Реклама -
Координаційна рада у справах дітей Добропільської райдержадміністрації відзначила, в 2016 році районі 5 неповнолітніми було скоєно 7 злочинів, що на 2 більше ніж у 2015 році. За період з 01.01.2017 по 31.05.2017 на території Добропільського району одним неповнолітнім скоєно один злочин (+1 злочин – у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року).
Аналіз злочинності свідчить, що основними причинами вчинення неповнолітніми протиправних дій є недостатній життєвий досвід, схильність до наслідування дорослих, не завжди позитивний влив на дітей оточуючого середовища, намагання звільнитися від опіки з боку батьків, віра в безкарність, недостатній рівень самокритичного ставлення до власних вчинків, неправильна оцінка складних життєвих ситуацій, вживання спиртних напоїв чи наркотичних речовин, безконтрольність з боку дорослих та недостатній рівень профілактичної роботи з неповнолітніми.
Не знайшовши собі місця в суспільстві – підлітки самостверджуються в негативних проявах: скоєнні злочинів, бродяжництві, вживанні наркотичних, психотропних речовин, алкогольних напоїв.
З метою оздоровлення ситуації у середовищі неповнолітніх, запобігання соціальному сирітству, втягненню неповнолітніх у протиправні дії, а також з метою профілактики дитячої бездоглядності за місцем проживання протягом поточного року здійснено 6 рейдів з профілактики дитячої бездоглядності «Діти вулиці», 18 рейдів «Сім’я і діти» з цільовим відвідуванням родин, що опинилися в складних життєвих обставинах та 3 рейди «Вечір», з метою перевірки як молодь розважається в вечірній час.
Під час рейдів з батьками проводилися бесіди виховного, роз’яснювального та попереджувального характеру. До участі в рейдах, залучаються працівники національної поліції. Тож на 5 батьків було складено і направлено до суду адміністративний протокол за ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Працівниками поліції було виявлено 1 факт продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім у торговельній мережі; за цим фактом було складено та направлено до суду адміністративний протокол. 
Службою у справах дітей разом з центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в рамках профілактичних заходів «День профілактики» було організовано зустрічі учнів старших класів Добропільської, Святогорівської, Криворізької, Золотоколодязянської ЗОШ, де було висвітлено питання жорстокого поводження щодо дитини в сім’ї, кваліфіковано види насильства, спеціалісти розповіли про кримінальну відповідальність за вчинення насильства над дитиною, охарактеризували стан підліткової злочинності в районі. Діти отримали інформаційні бюлетені з координатами служб та організацій, покликаних захистити дитину від жорстокості дорослих. З дітьми, що виховуються в родинах, де є загроза вчинення насильства, проведено індивідуальні консультації фахівців. 
Протягом 2017 року представники служби у справах дітей приймали участь у загальношкільних батьківських зборах в Никанорівській ЗОШ, Святогорівській ЗОШ, Криворізькій ЗОШ, Нововодянській ЗОШ, Ганнівській ЗОШ, де перед батьками прочитано лекцію «Любов найкращий засіб виховання», «Права та обов’язки батьків», «Адміністративна відповідальність батьків», «Насильство — це не метод виховання», «Небезпечні ігри», в яких йшлося про те, що дорослі часто вважають дитину своєю живою власністю і не замислюються, що своїми вчинками порушують права дитини.
Важливим чинником у первинній профілактиці правопорушень серед неповнолітніх мешканців району є організація змістовного дозвілля дітей під час шкільних канікул. Традиційним для учнівської молоді району стало оздоровлення в літніх таборах відкритих на базі 7 навчальних закладів району. З метою інформування підлітків про їх права, про відповідальність, яку несуть неповнолітні за скоєні ними злочини, застереження дітей від бездоглядності та безпритульності до пришкільних таборів організовано профілактичний захід в якому взяли участь 210 підлітків району.

- Реклама -