18 тисяч гривень втратили мешканці Покровська і Добропілля за «віртуальні» сільгосптовари з Інтернету

- Реклама -

В Покровську та Добропіллі двоє чоловіків передплатили за свої замовлення  на відомому інтернет-сайті — 1 400 та 16 675 гривень. В обох випадках продавці вимкнули телефони та зникли, як тільки гроші були перелічені на їх рахунки. Поліцейські встановлюють осіб, які скоїли дані правопорушення та закликають громадян до пильності.

До чергової частини Покровського відділу поліції звернувся 40-річний чоловік, який повідомив, що невідома особа незаконним шляхом заволоділа його грошима – 1 400 гривень. Виявилося, що кілька днів тому потерпілий захотів придбати косарку і для цього скористався зручним у наш час способом – замовив через інтернет. Чоловік, як і домовлявся із постачальником під час телефонної розмови, перерахував передплату та почав чекати коли прийде замовлення. Як тільки всі строки його отримання сплинули, потерпілий спробував додзвонитися постачальнику, але той не відповідав. Зрозумівши, що не отримає косарку, а також що гроші самому повернути навряд чи вдасться, ошуканий покровчанин зателефонував у відділ поліції.

В Добропіллі стався аналогічний випадок, але сума втрачених чоловіком грошей була значно більшою – 16 675 гривень. Так мешканець с.Завидо-Кудашеве знайшов на відомому сайті оголошення про продаж косарки. Зателефонувавши продавцю, чоловіки домовилися про ціну та строки отримання замовлення. Добропорядний покупець поїхав до Добропілля і там через банківський термінал перерахував продавцю зазначену суму. Ввечері потерпілий подзвонив постачальнику, щоб дізнатись чи відправив той косарку, але у відповідь почув: «Ви помилилися номером». Негаявши часу, схвильований замовник звернувся до співробітників поліції з проханням знайти зловмисника та повернути втрачені гроші.

За даними фактами правоохоронцями відкриті кримінальне провадження за ст.190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України. Поліцейські наразі встановлюють осіб, які причетні до скоєння обох правопорушень.

Співробітники поліції продовжують інформувати населення про різноманітні види шахрайства через телебачення, сайти, друковані видання, білборди, проводять зустрічі на підприємствах та інших закладах, але громадяни втрачають пильність та через власну необачність потрапляють в тенета шахраїв. Правоохоронці радять людям розраховуватися за товар після його отримання, це збереже гроші і не залишить злодіям жодного шансу.

- Реклама -