У Покровську представили «Людей Свободи»

- Реклама -

До 25-ї річниці Незалежності нашої держави Український інститут національної пам’яті спільно з каналом UA:Перший запустили проект «Люди Свободи». Цей проект присвячений особистостям, які своєю працею та боротьбою в минулому столітті зробили значний внесок у встановлення Незалежності України. Розпочавши свою роботу в Києві, ще у серпні місяці минулого року, 13 червня ця виставка була відкрита у Покровському історичному музеї.

ХХ століття стало часом нашої найактивнішої боротьби за свободу. На зорі віку, в 1900 році, українці вперше висунули політичні вимоги своєї незалежності. Це століття – час існування на нашій землі двох тоталітарних режимів (комуністичного та нацистського), які стали символом придушення свободи в світовій історії. Незважаючи на їх вдавану нездоланність, вони зазнали краху. Зокрема й тому, що зіткнулися із опором українців. Серед мільйонів яких – ті, кого ми сьогодні називаємо Людьми Свободи.

Ці люди дуже різні – поети і політики, військові і музиканти, науковці й художники. Їх опір теж був дуже різноманітним – хтось боровся за свободу народу, хтось за свободу творчості, думки.  Хтось зі зброєю в руках, а хтось із пензлем. Кожного з них жорстоко ламали, застосовуючи фізичні чи моральні тортури. Жоден із них не мав можливості реалізувати свій потенціал на повну потужність. Але вони зуміли зберегти свободу в собі, пронести її через часи неволі.

Запрошуємо всіх бажаючих  ознайомитися з виставкою, яка буде діяти до 18 червня 2017 року.

- Реклама -