Мешканка Мирнограду «віддала» шахраям близько 20 тисяч гривень

- Реклама -

«Вашу картку заблоковано. Назвіть номер картки, який надруковано на її звороті та назвіть свій пін-код» — саме ці слова використовують шахраї, коли намагаються дізнатися особисті дані громадян. Цього разу постраждала жителька Мирнограду, яка замість того, щоб передзвонити на «Гарячу лінію» банка з якого їй нібито телефонують, розповіла зловмисникам свої дані та втратила гроші.

До співробітників поліції Мирноградського відділення поліції звернулась місцева мешканка і повідомила про те, що невідомі незаконним шліхом зняли з її банківського рахунку 19 500 гривень. Виявилося, що жінці надійшло смс-повідомлення із текстом про те, що її картку заблоковано. Потерпіла одразу ж зателефонувала на номер телефону, з якого прийшло повідомлення. Слухавку підняв чоловік та підтвердив, що він – співробітник Служби безпеки банку і для того, щоб розблокувати картку клієнтки, їй потрібно назвати пін-код та комбінацію цифр, які знаходяться на її зворотній стороні. 57-річна жінка виконала всі «прохання» невідомого і майже одразу отримала смс-повідомлення про те, що з її банківського рахунку знятий увесь грошовий залишок. Розгублена жінка почала телефонувати псевдо-співробітнику банківської установи, з яким спілкувалася раніше, але його телефон виявився вимкненим. Потерпіла звернулася до правоохоронців.

За даним фактом відкрите кримінальне провадження за ст.185 «Крадіжка» Кримінального кодексу України.

Поліцейські встановлюють осіб, які обманним шляхом заволоділи грошима потерпілої та ще раз попереджують людей про те, що перш ніж повідомляти свої особисті дані незнайомцям, потрібно перевірити чи дійсно вони є співробітниками банківських установ та чи мають вони повноваження аби телефонувати самостійно клієнтам.

- Реклама -