Як будуть рятувати вугільну промисловість України

- Реклама -
Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик презентував у Волновасі (Донецька обл.) Концепцію реформування і розвитку вугільної промисловості на період до 2020 року. Вона дозволить до кінця 2017-го вивести 70% шахт на беззбитковість. А до осені 2018 року усі державні шахти повинні вже працювати беззбитково.
Губернатор Донеччини Павло Жебрівський повідомив, що Концепція була схвалена на засіданні Уряду. Її основна ціль – збільшення видобутку вугілля з одночасним повним виведенням шахт на бездотаційність та рентабельність із вирішенням екологічних та соціальних проблем регіону.
Міністерство в найближчі роки розраховує провести повне заміщення антрациту на електростанціях вугіллям газової групи. До 2019 році передбачається повністю відійти від спалювання на ТЕС антрациту.
Шахти, які мають добрі запаси вугілля, будуть модернізовані та переоснащені. На території шахт, де вугілля вичерпується і де перспективи вже нема, будемо створювати індустріальні парки і таким чином будемо створювати для людей робочі місця.
На реалізацію Програми Кабмін планує виділити:
— 200 млн. грн. – на новітні прилади контролю за параметрами шахтної атмосфери та засоби контролю дегазації, а також на індивідуальні саморятувальні пристрої;
— 800 млн. грн. – на технічне переоснащення, та реновацію шахтного обладнання;
— 500 млн. дол. на придбання прохідницьких комбайнів «SANYI» (Китай), з обов’язковим створенням на території України центру обслуговування та ремонту обладнання;
— від 50 до 100 млн. дол. на лізинг гірничошахтного обладнання CATERPILLAR.
Концепція також передбачає прийняття пакету законопроектів, який визначить комплекс економічних заходів, спрямованих на забезпечення стабільного розвитку галузі та вирішення питань списання заборгованості на суму 12,2 млрд. грн.

- Реклама -