Рада підтримала євроінтеграційний законопроєкт щодо вищої освіти

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №10177 про індивідуальні освітні траєкторії та вдосконалення освітнього процесу у вищій освіті. Цей закон — є складовою комплексної трансформації системи вищої освіти, яку розпочали заради підвищення якості освіти в університетах.

Основною метою цього закону є створення більшої кількості можливостей для студентів, наприклад: можливість самостійно регулювати темп і тривалість навчання та, за потреби, змінювати спеціальність після року чи півтора навчання, завдяки запровадженню міждисциплінарних освітніх програм на бакалаврському рівні.

Тобто, якщо на момент вступу людина ще не визначилася зі спеціальністю, на якій хоче навчатися, вона зможе спершу вступити на міждисциплінарну освітню програму в межах однієї або декількох галузей знань. А тоді, після першого курсу, вже ухвалити остаточне рішення щодо спеціальності або здобувати міждисциплінарну освіту.

Зокрема, цей закон дає змогу студентам, які навчаються в університеті на контрактній основі, самостійно визначати тривалість навчання. Таким чином, вони за бажанням зможуть завершити 4-річну бакалаврську програму за 3 роки або навпаки – завершити необхідні 240 кредитів ЄКТС за 6-8 років.

- Реклама -