​Київські митники вилучили три археологічні артефакти датовані 6 тисячоліттям до н.е.

Кам’яні ядрища з кременю — нуклеуси, були виявлені під час митного контролю міжнародного поштового відправлення, яке прямувало з Кривого Рогу до США.

З огляду на всі ознаки давнього походження каменів, митники вирішили доправити знахідки на експертизу до Національного музею історії України щодо належності їх до культурних цінностей.

Як визначили фахівці музею, виявлене митниками – автентичні нуклеуси. Походженням вони з північно-західної та західної частин України. Найбільший з них завдовжки 15 см.

Дані артефакти належать до матеріалів археологічних культур періоду «неоліт — доба бронзи», приблизно 6-2 тисячоліття до н.е. Вони мають культурну та історичну цінність.

Згідно з чинним законодавством України, на вивезення культурних та історичних цінностей за кордон потрібне відповідне свідоцтво Міністерства культури України. Такого дозволу митникам надано не було.

Стосовно громадянина, який відправляв культурні цінності за кордон, Київською митницею складено протокол про порушення митних правил за ст. 473 Митного кодексу України.

- Реклама -