До поліції Поковська люди зносять зброю (Фото)

Протягом минулого тижня більше десяти громадян добровільно позбулися нелегальної зброї. До підрозділів дозвільної системи здано 13 одиниць незареєстрованої зброї: 6 мисливських рушниць, 4 газових пістолета, 2 газових та 1 травматичний револьвер. Законослухняні володарі цієї зброї звільнені від кримінальної відповідальності.

З початку квітня поточного року на території обслуговування Покровського відділу поліції проводиться місячник добровільної здачі зброї, під час якого громадяни, які мають у незаконному володінні мисливську, нарізну та гладкоствольну зброю у вищевказаний період мають можливість звернутися в дозвільну систему за місцем проживання та зареєструвати її в передбаченому законом порядку, при цьому вони звільняються від кримінальної відповідальності згідно третьої частини статті 263 Кримінального кодексу України.

Так, минулими вихідними до Покровського відділу поліції звернулася 50-річна місцева мешканка, яка повідомила, що має незареєстровану рушницю ІЖ-58, яку вона бажає здати. Жінка пояснила, що зброя дісталася її у спадщину від чоловіка – мисливця.

Ще один громадянин 59-років вирішив здати до поліції газовий револьвер ПГШ-790. Власник зброю пояснив, що має відповідний дозвіл на зберігання газової зброї, однак револьвер зламався та відновленню не підлягає. То ж чоловік вирішив позбутися забороненого предмету.

Аналогічна ситуація склалася і у 48-річного володаря травматичного револьверу Корнет-С. У минулому чоловік придбав цю зброю для самооборони та мав відповідний дозвіл на його зберігання. Однак строк дії дозвільних документів закінчився та громадянин вирішив добровільно позбутися цього револьверу.

В усіх випадках зброя вилучена, а її законослухняні володарі звільнені від кримінальної відповідальності.

Поліція закликає громадян здавати зброю та боєприпаси, які незаконно зберігаються, до підрозділів дозвільної системи та органів поліції за місцем мешкання. Добровільно видавши незареєстровану зброю, громадяни не лише звільняються від відповідальності за незаконне зберігання зброї але й мають можливість оформити добровільно видану зброю в особисту власність.

- Реклама -