Нові правила перебування біженців у Польщі

 

Українці, які рятуються від війни в Україні, відтепер матимуть лише 30 днів на отримання номера PESEL (аналог нашого ідентифікаційного номера платника податків), а не 90 як раніше.

 

Українські біженці, які перебуватимуть у Польщі понад 120 днів, повинні будуть покривати 50% вартості проживання. Сума, яку вимагатимуть, не перевищуватиме 40 злотих (8,40 євро) на особу на день. Крім того, з 1 травня 2023 року біженці, які перебуватимуть у Польщі 180 днів, повинні будуть покривати 75% витрат. Сума становитиме не більше 60 злотих з особи на день.

 

З січня відбуватиметься «замороження» виплат соціальної допомоги українцям у момент виїзду з Польщі. Якщо перебування поза межами Польщі становитиме понад 30 днів, то громадянин України втратить наданий статус, відтак втратить право на соціальну допомогу. Статус може бути поновлено, якщо українець знову утікатиме від війни в Україні у результаті воєнних дій на території країни.

 

Визнання в Польщі електронного документа, доступного у додатку Diia.pl, як документа на легальне перебування у Польщі для утікачів від війни в Україні. Цей документ разом із проїзним документом дасть право громадянину України багаторазово перетинати кордон без необхідності отримання візи.

 

Зі спецзакону видалено положення про спрощений порядок отримання посвідки на тимчасове проживання у Польщі (до 3 років). Однак Польща гарантує легальне перебування у країні утікачам від війни в Україні упродовж 1,5 року, починаючи з 24 лютого 2022 року до 24 серпня 2023 року. Проте із 1 квітня 2023 року українці усе ж зможуть звертатися по посвідку на тимчасове проживання у Польщі, якщо вони тут працевлаштувалися або відкрили власний бізнес.

- Реклама -