Як зняти автівку з обліку, якщо та «не на ходу»?

Почнемо з того, що це малопоширена операція.

Зняття з обліку можливе лише у трьох випадках:
1. вибракування автомобіля у цілому – тобто його повне списання й утилізація;
2. за рішенням суду (наприклад, скасування неправомірної або помилкової реєстрації);
3. для вивезення автомобіля за кордон.

Найчастіше громадяни окремо від інших процедур машину з обліку не знімають, а користуються послугою перереєстрації, яка передбачає одночасне зняття машини з обліку з однієї людини й реєстрацію її на іншу.

До речі, зняти машину з обліку буває потрібно при її крадіжці, але сьогодні ми поговоримо про ситуацію, коли рухоме майно вже нерухоме і якось таки його треба «списати».

Процедура реєстрації, перереєстрації та зняття з обліку виконується за подібним алгоритмом. Найважче в цьому всьому в окресленій ситуації – обов’язковий огляд автівки: «підлягають огляду фахівцями експертної служби МВС з метою звірення ідентифікаційних номерів їх складових частин з номерами, зазначеними в поданих власником для реєстрації документах».

БЕЗ ОГЛЯДУ можна зняти з обліку лише машину дипломатів та міжнародних організацій, яка вже виїхала за кордон та машину, яка списується геть, тобто внаслідок «вибракування у цілому». Отже, для власника, який бажає просто позбутися непотрібної машини, справа значно полегшується. В такій ситуації процедура ще й безкоштовна.

Ремарочка. Автомобіль без ідентифікаційних номерів на кузові, шасі, рамі або з пошкодженими номерами можна зняти обліку лише у випадку вибракування машини в цілому.

Існує два шляхи огляду:
1. Привезти машину на лафеті (автовозі) чи на буксирі або простий.
2. Привезти експерта до місця стоянки автомобіля або складний. Потрібно звернутися до експертної групи у сервісному центрі й написати заяву з проханням виїхати на місце стоянки несправного авто, а чи приїдуть до вас – вирішує сам експерт. Як ви вже зрозуміли, чиста бюрократія..

Зняти машину з обліку можна в будь-якому сервісному центрі незалежно від місця реєстрації власника – громадянина чи юридичної особи. Варто подбати про те, щоб автомобіль при знятті з обліку мав більш-менш пристойний вигляд.

НАВІТЬ ЯКЩО АВТОМОБІЛЬ ЗАЯВЛЕНО ЯК «НЕ НА ХОДУ», ЕКСПЕРТУ ДЛЯ ОГЛЯДУ ЕГО ТРЕБА ПРЕД’ЯВЛЯТИ У КОМПЛЕКТНОМУ ВИГЛЯДІ ‼️

Комплектним вважається автомобіль, на якому встановлені двигун, трансмісія, підвіска, скло, переважна більшість компонентів інтер’єру та зовнішнього облицювання.

- Реклама -