Про Європу, війну і роботу: журналісти Телебачення «Капрі» поспілкувались з іспанським журналістом Хав’єром Еспіноса та керівником «АРІ» Олександром Павловим

Журналісти завжди відігравали важливу роль у житті будь-якого суспільства. І зараз вони, як ніхто інший, мають велику мету — донести до мешканців всієї планети правду, яка відбувається у нашій країні.

З початком війни в Україні сюди приїжджають багато закордонних журналістів, які бувають у найгарячіших точках, спілкуються з людьми, які пережили суцільне жахіття, а потім відверто говорять про це.

Нам вдалося поспілкуватися з Олександром Павловим, керівником медіа-агентства «Агентство регіональних ініціатив», яке було засноване у 2016 році в Запоріжжі. Олександр наразі перебуває на Донеччині, а разом з ним — відомий іспанський журналіст газети El Mundo Хав’єр Еспіноса.

«До війни ми займалися великими міжнародними проектами, зйомками документальних фільмів про Європу, престурами для українських журналістів і багатьма іншим. Але з першого дня війни ми вирішили відкласти всі ці проекти до перемоги. Зараз ми працюємо з іноземними журналістами, яких дуже багато в Україні, і які висвітлюють українсько-російську війну. Наразі ми зупинилися у Краматорську. Я тут з дуже відомим, я навіть сказав би — легендарним журналістом, з іспанської газети El Mundo Хав’єром Еспіноса та його колегою-фотографом Альберто Лоріс», — розповів Олександр Павлов.

Він зазначив, що та робота, яку наразі виконують журналісти, дуже важлива для всього суспільства.

«Світ має знати правду про те, що тут відбувається. Має знати об’єктивну правду очима своїх кореспондентів. Зокрема, газета El Mundo — одна з найбільших іспаномовних газет. У неї 21 мільйон підписників не тільки в Іспанії, а й у іспаномовних країнах. Вона дуже відома та впливова. Чому я працюю з іноземними журналістами? Щоб Європа трохи струснулась і зрозуміла, наскільки війна в Україні небезпечна для всієї Європи».

Іспанський журналіст Хав’єр Єспіноса розповів, що для нього надзвичайно важливо й цікаво прослідкувати за тим, як змінилася ментальність людей з початку збройного конфлікту на Донбасі.

«Я не був тут у 2014 році, тому я спілкуюся з багатьма людьми, аби зробити певні порівняння та висновки, щоб зрозуміти, наскільки змінилася психологія людей, наскільки змінилося відношення людей до своєї країни з 2014 року, як мешканці Донеччини за цей час стали справжніми українцями», — зазначив журналіст.

Хав’єр Еспіноса ще декілька днів пробуде на Донеччині. Але обов’язково планує повернутися сюди ще раз, коли закінчиться війна.

У свою чергу Олександр Павлов розповів, що він та його іноземні колеги-журналісти дуже часто відвідують Донеччину.

«Це моя не перша поїздка на Донеччину. Нещодавно я був тут з французьким журналістом. Ми приїхали до Краматорська саме в той час, коли обстріляли залізничний вокзал. І це було жахливо. Мирні мешканці не мають гинути, вони не мають страждати! І це обурило весь світ. Тоді ми розмовляли з постраждалими, з тими, хто надавав їм допомогу та усував наслідки всього того жахіття. І для європейців це був шок. Ще раз наголошую — світ має знати правду, адже тоді будуть відповідні дії і рішучі кроки з боку сильних цього світу.

Зрозуміло, що зараз Європа дуже допомагає Україні. Вони приймають наших вимушених переселенців, вони допомагають гуманітаркою та зброєю. Але, як ми бачимо, цього замало. І ось з ким би ми не розповляли — починаючи від високопосадовців і закінчуючи волонтерами, військовими, які воюють на лінії фронту, простими людьми… Є заклик закрити небо над Україною. Європейці вважають, що це значить вступити у війну з росією. Але вони не розуміють, що війна в Україні може бути тільки початком масштабної агресії в сторону Європи».

Отже, як бачимо, наші як українські, так і іноземні, колеги об’єднані однією спільною метою, виконують надзвичайно важливу для кожного з нас місію — вони розповідають про ті події, які наразі відбуваються в нашій країні, вони доносять правду до своїх читачів та глядачів, вони кричать на весь світ про ті жахіття, які переживають українці вже майже два місяці…

 

- Реклама -