За тиждень до Великодня відзначають Вербну неділю

Вербна неділя — це дванадесяте свято, яке означає вхід Господній в Єрусалим напередодні його надлюдських траждань та смерті на Голгофі.
Цього дня у православних вірян прийнято ходити до церкви, освячувати вербу та проводити різні ритуали, які вже стали традиційними.

Дата святкування Вербної неділі прив’язана до Великодня, а тому щороку змінюється.2022 року вона припадає на 17 квітня. А через тиждень православні будуть святкувати одне з найбільших свят — Великдень.

Чому обрали саме вербу? Це дерево є символом пальмових гілочок, якими іудеї вітали Ісуса Христа під час входу в Єрусалим. Через те, що в Україні пальми не ростуть, їх вирішили замінити на вербу. Наші предки вважали, що вона символізує пробудження після зимового сну, нове життя.

Православною церквою забороняється чимало дій:

 • прибирати, прасувати, робити ремонт, прати;

 • вишивати, в’язати та займатися рукоділлям;

 • готувати гарячі страви;

 • ображатися, сваритися, пліткувати;

 • вінчатися, одружуватися, хрестити дітей та влаштовувати веселі застілля.

Оскільки Вербна неділя завжди припадає на період Великого посту, забороняється вживати молочні та м’ясні продукти. Але дається послаблення на вживання риби та невеликої кількості вина. Загалом бажано, щоб на святковому столі стояли страви з овочів та фруктів.

- Реклама -