В Україні відновлено громадський контроль за державними закупівлями

З ініціативи Міністерства інфраструктури та Prozorro відновлено громадський контроль за державними закупівлями.

Так, Уряд ухвалив зміни до постанови від 2 березня 2022 р. № 185 щодо здійснення публічних закупівель в умовах воєнного стану. Йдеться про тристоронні договори, замовниками яких виступають обласні військові адміністрації, а платником — Укрзалізниця за рахунок бюджетних коштів. Замовник такої закупівлі тепер зобов’язаний оприлюднювати повідомлення про неї протягом 5 днів після погодження цін на товари.

Як це працювало раніше?
За результатами здійснення публічних закупівель в умовах воєнного стану замовник мав оприлюднити звіт про договір, укладений без використання електронної системи та усі супутні документи протягом 20 днів з дня завершення воєнного стану.

Які зміни були внесені?
Запропонована Міністерством інфраструктури та прийнята Урядом постанова «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 2 березня 2022 р. № 185» передбачає запровадження обов’язку замовника оприлюднювати в електронній системі публічних закупівель повідомлення про закупівлі.

Тепер замовник закупівель, протягом 5 днів після погодження цін на товари, буде розміщувати на електронному порталі Prozorro повідомлення про закупівлю з інформацією про товари та ціни. Формування повідомлення про закупівлю буде здійснюватиметься в автоматичному режимі через взаємодію порталу Prozorro з порталом укладання тристоронніх договорів на закупівлю та акцепт пропозицій (рахунків) постачальників. Повний звіт про закупівлю товарів буде розміщено замовниками закупівель згодом.

- Реклама -