Випускники 9-х та 11-х класів Донеччини зможуть отримати свої документи про освіту

Випускники 9-х та 11-х класів Донеччини зможуть отримати свої документи про освіту, а працівники сфери освіти – зарплати.

Для випускників існує кілька процедур, розроблених для різних ситуацій.

1. Якщо школа розташована на вільній території і учень здобуває освіту дистанційно, то виготовлення документів відбудеться за звичайною процедурою. При цьому замовити документи зможе і той заклад, де учень навчається зараз.

2. Якщо школа розташована на окупованій території, випускнику треба звернутися із заявою щодо продовження навчання за дистанційною (екстернатною) формою і отримання документів до будь-якого закладу на вільній території України.

3. Якщо на час завершення навчального року школа не працює внаслідок російського вторгнення, видати документи може будь-який заклад за місцем перебування випускника, визначений місцевим управлінням освіти (для учнів, які перебувають за кордоном, – будь-який заклад в Україні).

Для семестрового та річного оцінювання можна надати інформацію з електронного журналу та щоденника за попереднім місцем навчання.

Розроблена спеціальна процедура і для виплати зарплат працівникам освіти на тимчасово окупованих територіях.

Найкраща ситуація з цим у Волноваській громаді, де керівництво управління освіти виїхало з окупації. Там працівники вже отримали зарплату за березень.

Також уже налагоджено зв’язок із Маріупольською, Мангушською і Сартанською громадами. Там зараз ведеться збір інформації щодо освітян, які виїхали з окупації, та розпочинається виплата зарплат.

Керівники органів освіти інших тимчасово окупованих громад (Нікольська, Кальчицька, Мирненська, Ольгинська, Хлібодарівська) на зв’язок не вийшли. Тому в цих громадах виплатити зарплату наразі неможливо, однак ми працюємо над вирішенням цієї проблеми.

- Реклама -